Zamknij
REKLAMA

560 pytań do Sanepidu

08:20, 01.03.2021 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Poseł na Sejm RP z ramienia Konfederacji Konrad Berkowicz ogłosił finał akcji „Zapytaj Sanepid”.

 

Berkowicz zebrał od wyborców ponad 560 pytań, które w trybie interwencji poselskiej zadał wszystkim 340 oddziałom sanepidu w całej Polsce. Urzędy mają 14 dni na odpowiedź.

- Kongres Polskiego Biznesu ogłosił początek akcji „Zapytaj Sanepid”, w ramach której internauci mogli przesłać pytania do sanepidów w ramach dostępu do informacji publicznej i tym samym zająć urzędników czymś mniej szkodliwym od gnębienia przedsiębiorców. Urzędy zignorowały te zapytania, co stanowi złamanie prawa o dostępie do informacji publicznej, jednak wiele z tych osób nie ma wystarczających środków, aby pociągnąć odpowiednich urzędników do odpowiedzialności. Dlatego zdecydowaliśmy się na zebranie ponad 560 pytań od internautów i przesłanie ich w formie pisemnej interwencji poselskiej do wszystkich placówek sanepidu w Polsce. Urzędy muszą odpowiedzieć nam w ustawowym terminie, czyli w ciągu 14 dni - w innym wypadku będziemy pociągać je do odpowiedzialności - zapowiedział poseł Konfederacji.

- Sanepid jest obecnie największym gnębicielem polskich przedsiębiorców. Osobiście odwiedziłem restaurację Góraleczka w Zakopanem, gdzie odbyło się już sześć kontroli sanepidu, z których każda przebiegała przy asyście około 30 policjantów - oznajmił Bartosz Bocheńczak, jeden z liderów partii KORWiN w Krakowie. - Niemal codziennie dostajemy od przedsiębiorców informacje o kolejnych kontrolach, mimo tego, że ci działają na podstawie i w granicach obowiązującego prawa. Konstytucja w art. 22 mówi wprost, że w celu zamknięcia lub ograniczenia wolności gospodarczej konieczne jest uchwalenie ustawy oraz wskazanie istotnego interesu publicznego. Tej ustawy nie ma i dlatego ci przedsiębiorcy chcą normalnie działać.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

ZniesmaczonaZniesmaczona

2 6

A później zdziwienie, że Sanepid nie funkcjonuje dobrze w czasie pandemii. Żałosna akcja 08:59, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZniesmaczonaZniesmaczona

4 2

A co niby robi dobrze w czasie pseudopandemi? 14:37, 01.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

***** ******** ***

1 0

dobrze nakradli 12:27, 04.03.2021


grubogrubo

0 0

nie wiedziałam, że można wpaść na taki *%#)!& pomysł... konfederacja już niczym mnie nie zdziwi..
12:23, 19.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%