Zamknij
REKLAMA

Zakażonych przybywa, oddział szpitala zamknięty

16:39, 16.10.2020 | L.K
Skomentuj
REKLAMA

W środę siedem, w czwartek pięć, w piątek już jedenaście. Liczba przypadków w powiecie węgrowskim nieustannie rośnie. 

Ogółem na terenie powiatu to już 202 zachorowanie na COVID-19. Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową wynosi 698, ostatniej doby przybyło 36 osób. Izolacją domową objętych jest 59 osób, wzrosło o 11. Na szczęście nie odnotowano zgonów. W ostatnich 24 godzinach odnotowano 7 osób, którzy wyzdrowieli, ogółem są 134 takie osoby. 
Niepokojąco wygląda sytuacja w węgrowskim szpitalu. Jeszcze wczoraj szpital powiatowy w Węgrowie był jedynym na wschodnim Mazowszu w którym nie zostały zamknięte żadne oddziały. Dzisiaj sytuacja uległa diametralnej zmianie. Wstrzymano przyjęcia pacjentów na oddziale internistyczno-kardiologicznym. A wszystko po tym jak u jednego z lekarzy stwierdzono dodatni wynik testu. Ci pacjenci, którzy są na oddziale pozostaną tam nadal, nowych przyjęć na razie nie będzie. Decyzja o tym czy oddział zostanie zamknięty zapadnie w poniedziałek, przeprowadzone zostaną kolejne testy. Testy przeszli także inni pracownicy oraz pacjenci. U nikogo nie stwierdzono pozytywnego wyniku. 
Jak szpital radzi sobie z zakażonymi, a tacy zdarzają się praktycznie codziennie? Po stwierdzeniu takiego faktu są oni przewożeni do innych placówek. Notuje się sporo przypadków w których pacjent nawet nie wie, że miał koronawirusa i go przechorował. W szpitalu obowiązują podwyższone normy sanitarne. Obowiązują maseczki, dezynfekcja oraz mierzenie temperatury. 

(L.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA