Zamknij

Spotkanie profilaktyczne "Spotkajmy się w teatrze"

11:30, 06.02.2024 Aktualizacja: 11:40, 06.02.2024
Skomentuj

W ostatni dzień stycznia młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Suchożebrach wystawiła w siedleckim Centrum Sztuki i Kultury spektakl "Opowieść wigilijna".  Widowisko było częścią spotkania profilaktycznego pt."Spotkajmy się w teatrze".

Cała inicjatywa miała na celu przedstawienie teatru jako formy profilaktyki przeciwdziałania depresji u dzieci i młodzieży, która we współczesnym świecie staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem.

"Opowieść wigilijną" autorstwa Charlesa Dickensa idealnie odwzorowała szkolna grupa teatralna "Ulańce". Głównym bohaterem opowiadania jest skąpy, bezduszny i samolubny Ebenezer Scrooge, który unika dobrych uczynków jak ognia i nienawidzi świąt Bożego Narodzenia. Jednak pod wpływem niesamowitych wydarzeń, które następują w wigilijną noc, jego życie diametralnie się zmienia... Młodzi aktorzy z ZSP w Suchożebrach udowodnili, że historia ta jest ponadczasowa, i w rezultacie ukazuje niezwykłą przemianę, która przeistacza się w czynienie dobra i wzajemną życzliwość.

Oprócz części artystycznej podczas spotkania można było wysłuchać kilku interesujących prelekcji. Wykłady przedstawili: Anna Mizińska reprezentująca Mazowiecki Instytut Kultury, która mówiła o wyzwoleniu pozytywnej energii poprzez wystąpienia publiczne, Marek Rawski, znany śpiewak, przybliżył wątek autoprezentacji i mowy ciała jako potędze komunikacji oraz Paula Nasiłowska, pedagog specjalny w ZSP w Suchożebrach, która opowiedziała o "depresji skrywanej za uśmiechem".

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII z terenu gminy Suchożebry i miasta Siedlce.

 

Fot.: ZSP w Suchożebrach

 

(PA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%