Zamknij

Wystawa "Męskość, Męstwo" w Galerii AZ

10:18, 28.11.2023 . Aktualizacja: 10:20, 28.11.2023
Skomentuj

1 grudnia w nowo otwartej pracowni Anny Zawalich przy ul. Wojskowej 20 w Siedlcach odbędzie się wernisaż wystawy poświęcony tematyce męskości.

- Nasza ekspozycja eksploruje różnorodne aspekty bycia mężczyzną we współczesnym społeczeństwie, ukazując zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne perspektywy na tę ważną kwestię - informuje Anna Zawalich.

Kurator wystawy dr Marcin Sutryk z Pracowni Sztuki Uniwersytetu w Siedlcach starał się stworzyć przestrzeń, w której każdy może znaleźć coś ciekawego i inspirującego. Wystawą ta ma wywołać dyskusję na temat męskości, równości płci i współczesnych wzorców zachowań.

W trakcie wydarzenia zaprezentują się znamienici artyści z olbrzymim dorobkiem, których prace prezentowane były na wielu wystawach, często również poza granicami Polski: prof. Tomasz Nowak z Uniwersytetu w Siedlcach, prof. Łukasz Rudecki (Uniwersytet Radomski), prof. Maria Piątek (Społeczna Akademia Nauk w Warszawie), dr Marcin Ziółkowski, Franciszek Ledóchowski, Michał Mroczka. Akcent międzynarodowy nada wystawie obecność dwójki artystów pochodzących zza wschodniej granicy Ola Szerstobitow i Yurii Sherstobitov oraz mieszkający na co dzień i tworzący w Niemczech Jakub Pietraszko. W wystawie udział weźmie również troje bardzo zdolnych studentów kierunku Sztuki Plastyczna UwS.

- Galeria AZ to nowa przestrzeń, w której chcemy celebrować różnorodność artystyczną i dostarczać niezapomnianych doświadczeń wizualnych. Będzie to miejsce, gdzie artyści lokalni i międzynarodowi znajdą płaszczyznę do wyrażania swojej twórczości, a widzowie będą mieli okazję delektować się sztuką w różnych jej formach. Udział w proponowanych przez nas wydarzeniach będzie również doskonałą okazją do spotkania się i wymiany myśli na temat nie tylko sztuki. Liczymy, że nasza galeria stanie się miejscem, które integruje społeczność i inspiruje do refleksji nad pięknem w codziennym życiu - dodaje Anna Zawalich.

Artyści biorący udział w wystawie: Daniel Białowąs, Tomasz Bieniek, Paweł Borkowski, Justyna Dziadak, Marcin Kowalczyk, Dorota Kulicka, Franciszek Ledóchowski, Michał Mroczka, Tomasz Nowak, Maria Piątek, Jakub Pietraszko, Łukasz Rudecki, Aleksandra Rykała, Marcin Strokosz, Marcin Sutryk, Ola Szerstobitow, Yurii Szerstobitov, Wiktoria Świętuchowska, Tołwiński Maciej, Maria Troka, Viola Tycz, Klaudia Walerowska, Anna Zawalich, Marcin Ziółkowski

Wystawa będzie czynna do 7 stycznia 2024 roku.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 19.00.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%