Zamknij

Wystawa malarstwa "Piękny jest nasz świat"

09:48, 07.11.2023 mat.info. Aktualizacja: 09:50, 07.11.2023
Skomentuj

8 listopada o godz. 18:00 w Galerii Teatralnej CKiS odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Stanisławy Hardejewicz pt. „Piękny jest nasz świat”.

Autorka wystawy  Stanisława Hardejewicz (z domu Kozłowska) urodziła się w Białowieży, ale... mieszka w Siedlcach już przeszło 60 lat. Tutaj ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa (matura 1965, klasa D), Studium Nauczycielskie i podjęła pracę w szkolnictwie. Ukończyła studia plastyczne na UMCS w Lublinie pod kierunkiem prof. Mariana Stelmasika. Od wielu lat rysuje i maluje, a swoje prace prezentowała na ponad dwudziestu wystawach. Dwukrotnie otrzymała Stypendium Prezydenta Miasta Siedlce.

Wystawa  składa się z dwóch części. Jedną stanowią rysunki drzew w różnych porach roku i z różnych miejsc: Białowieży, Villeneuve-Le-Roi i Stella-Plage z Francji, Połczyna-Zdroju i Siedlec. Prace zostały wykonane ołówkiem lub cienkopisem w latach 1996 – 2023. Część druga to obrazy olejne malowane na płótnie, głównie związane z przedstawieniem piękna otaczającej nas natury w Polsce i Francji gdzie bywała autorka. Natura została przedstawiona również na przestrzeni dwunastu miesięcy i towarzyszących im zmianom pór roku i miejsc. Poza pejzażami i martwą naturą Stanisława Hardejewicz prezentuje też obrazy zwierząt: psów, koni i ptaków. Prace zostały wykonane w ciągu ostatnich dwóch lat.

Wystawa w Galerii Teatralnej czynna będzie do 4 stycznia 2024 r.

(mat.info.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%