Zamknij

Muzyczna podróż dookoła świata

10:37, 31.10.2023 oprac.PA Aktualizacja: 10:54, 31.10.2023
Skomentuj

28 października w sali widowiskowej "Podlasie" MOK w Siedlcach gościła wyjątkowa artystka. A mowa o Urszuli Dudziak, która wystąpiła na scenie w ramach jubileuszowej serii koncertów "80 lat dookoła świata".

Ta muzyczna uczta została przygotowana głównie z myślą o mieszkańcach gminy Zbuczyn. To właśnie oni wypełnili salę koncertową po brzegi.

Urszula Dudziak nie tylko zaśpiewała swoje największe hity z "Papają" na czele, ale także opowiedziała publiczności o swoim niewątpliwie barwnym życiu i zachęcała do optymizmu oraz aktywności niezależnie od wieku.

Świętującej tydzień wcześniej 80 urodziny wokalistce jazzowej odśpiewano głośne "sto lat" oraz wręczono kwiaty. Uczestnicy koncertu mieli szczęście, bowiem poza Siedlcami jubileuszowe koncerty odbyły się jeszcze jedynie w Warszawie i Lublinie.

- Koncert był świetną inicjatywą wspartą przez samorząd województwa mazowieckiego, a także fundację PZU. Celebrowaliśmy z Urszulą Dudziak jej 80 urodziny. Było wesoło, radośnie i optymistycznie - podsumował koncert wójt gminy Zbuczyn Hubert Pasiak.

Wokalistka nie kryła swojej radości i emocji, jakie towarzyszyły jej podczas występu na siedleckiej scenie.

- Publiczność śpiewała ze mną, a ja wtedy zamilkłam. Byłam oczarowana jak czysto i rytmicznie poradziła sobie z "Papają". Mając 80 lat nie mam planów wycofać, czy z czegokolwiek rezygnować w swoim życiu. Jestem przeszczęśliwa, ponieważ publiczność odebrała moją niesamowitą energię i oddała to samo. Dzięki takiemu sprzężeniu zwrotnemu artyści trwają, tworzą i są szczęśliwi - podkreśliła Urszula Dudziak.

 

Fot/Żródło.: Gmina Zbuczyn

 

(oprac.PA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%