Zamknij

Wieczór poetycki Danuty Waliszewskiej

14:38, 30.10.2023 mat.info.(BP, AN) Aktualizacja: 14:45, 30.10.2023
Skomentuj

Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach zorganizowało 27 października, wieczór poetycki Danuty Waliszewskiej pt. „Wiersze Życiem pisane”. Spotkanie przyciągnęło pasjonatów poezji, ale nie tylko.

Wydarzenie poprowadziła Maria Męczyńska - wieloletni pedagog, emerytowana nauczycielka języka polskiego, pasjonatka literatury i poezji.

- Pani Maria doskonale wprowadziła uczestników w twórczość Danuty Waliszewskiej, lokalnej poetki, byłej członkini siedleckiej grupy literackiej „Witraż” – mówiła Beata Prokurat, pracownik Centrum Wolontariatu CDS w Siedlcach.

 Danuta Wieliszewska jest laureatką konkursów poetyckich w Siedlcach i Węgrowie oraz stypendystką prezydenta miasta Siedlce. Napisała tomiki poezji pod nazwą: „Zbiór wierszy”, „Przebudzenie” oraz „Życie w cieniu pandemii”. Na twórczość autorki składają zarówno wiersze o życiu, skierowane do Stwórcy, odnoszące się do cierpienia i trudnych chwil w życiu autorki, ale również wiersze lekkie, rymowane i żartobliwe.

Gościem specjalnym wieczoru był Tadeusz Goc, prawdopodobnie najbardziej znany animator kultury w Siedlcach. Jest absolwentem filologii polskiej oraz pasjonatem muzyki, teatru i poezji. Przez wiele lat był kierownikiem Ośrodka Kultury przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Podczas spotkania poezja przeplatana była lirycznymi oraz nostalgicznymi utworami muzycznymi, co pozwoliło jeszcze bardziej poczuć wyjątkowość tego wydarzenia.

Na zakończenie wieczoru mężczyzna porwał publiczność do tańca, a bohaterowie spotkania zostali obdarowani pięknymi kwiatami.

- Przed nami długie, jesienne wieczory - może warto sięgnąć po tomiki Pani Danuty i zanurzyć się w jej poezję, tym bardziej, że jest niewątpliwie lekarstwem dla duszy – mówi Beata Prokurat.

fot.Beata Prokurat i KCh.

(mat.info.(BP, AN))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%