Zamknij

Odkrywanie piękna w rzeźbach i medalierstwie Marka Fiuka

14:22, 06.06.2023 inf.pras. Aktualizacja: 14:30, 06.06.2023
Skomentuj

16 czerwca o godz. 18.00 Muzeum Regionalne im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach zaprasza na otwarcie wystawy  „W poszukiwaniu piękna. Rzeźba i medalierstwo Marka Fiuka”. Na wystawie zostanie zaprezentowanych ponad 20 rzeźb i medali artysty wykonanych w ostatnich latach i w większości pokazywanych poza granicami kraju.

Marek Fiuk urodził się w 1961 r. w Warszawie. Ukończył Liceum im. Stefana Batorego i weterynarię na SGGW w Warszawie oraz edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych na UPH w Siedlcach. Zajmuje się rzeźbą, medalierstwem i fotografią.

Znajomość anatomii to podstawa rzeźby figuratywnej – mówi i dodaje, że uczył się jej przez 3 lata na studiach. Weterynarię traktuje jako etap kształcenia, przydatny również w dziedzinie sztuk plastycznych. Mając koncepcję pracy, nie posługuje się rysunkiem wstępnym, co zapewnia większą swobodę w kreacji formy. Tworząc biżuterię, nauczył się łączyć w jednej kompozycji kilka materiałów. Taką formę wykorzystuje również w realizacjach rzeźbiarskich i medalierskich. W ten sposób artysta zmierza do asamblażu, formy artystycznej, w której chce się wypowiadać w przyszłości.

Rzeźby Marka Fiuka zostały wyróżnione Grand Prix wystawy Reg’Art actuel w Château de Waroux w 2021 r., czego konsekwencją była wystawa indywidualna w 2022 r. w Kaplicy Zamkowej Château de Waroux w Belgii. Od 2022r. Artysta jest członkiem Międzynarodowej Federacji Sztuki Medalierskiej FIDEM, a medal jego projektu „Zasłużony dla Muzeum Treblinka” zakwalifikowano do udziału w międzynarodowej wystawie FIDEM 2023 r. we Florencji.

Wystawa będzie czynna do 27 sierpnia 2023 r.

Fot.: Organizatorzy

(inf.pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%