Zamknij

Coś więcej niż poezja [FOTO]

10:45, 29.05.2023 PA Aktualizacja: 11:11, 29.05.2023
Skomentuj

Za nami poetycka impreza zorganizowana przez liderów Grupy Literackiej Witraż oraz Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.

Mowa o V Siedleckim Slamie Poetyckim, który odbył się 25 maja na skwerze im. Konstantego Domagały w Siedlcach. Wydarzenie przyciągnęło tłumy chętnych, którzy chcieli podzielić się swoimi autorskimi wierszami z publicznością.

Zasady Slamu były banalnie proste. Autor musiał zaprezentować swój utwór poetycki w czasie nieprzekraczającym 3 minuty. Oceny wierszy i ich interpretacji dokonywało siedmioosobowe jury wyłonione przez Organizatorów. Głosowanie odbywało się jawnie poprzez podnoszenie po każdej z prezentacji tabliczek z punktacją od 1 do 5. Suma punktów uzyskanych przez uczestnika decydowała o laurach w tegorocznej imprezie.

Po zaciętym pojedynku na słowa przyszedł czas na poznanie zwycięzców. Najwięcej punktów (po 32) uzyskały Beata Rucińska, Natalia Ryn oraz Łucja Grochowska. Nie obyło się zatem bez dogrywki, w której poetki przedstawiły inne utwory.

Bezkonkurencyjna okazała się Beata Rucińska, która otrzymała 34 punkty. Drugie miejsce zajęła Natalia Ryn (30 pkt), natomiast trzecia na podium była Łucja Grochowska (27 pkt).

Beata Rucińska

Natalia Ryn

Łucja Grochowska

Slam to skrzyżowanie poezji i performance’u, stawiające na pierwszym miejscu kontakt poety z ludźmi, którzy słuchają jego wierszy

 

(PA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%