Zamknij

Olga Bończyk wystąpi w Węgrowie

10:37, 09.05.2023 mat.oprac.PA Aktualizacja: 10:38, 09.05.2023
Skomentuj

Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie zaprasza 14 maja na koncert z cyklu Wieczór Mistrzów "Piosenka dobra na wszystko".

Na scenie w Sali Wirydarz wystąpi aktorka i wokalistka Olga Bończyk. W programie wydarzenia przewidziano polskie piosenki z lat dzieciństwa artystki. Podczas koncertu będzie można usłyszeć piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Wojciecha Młynarskiego, Reny Rolskiej, Marii Koterbskiej czy Skaldów: "Złoty pierścionek", "Wymyśliłam Cię", "Kasztany", "Przedostatni walc" oraz wiele innych znanych szlagierów.

Olga Bończyk to absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Swoją karierę rozpoczynała w zespole Spirituals Singers Band, który w tamtych latach był jednym z najbardziej liczących się zespołów gospelowych w Polsce. Jednak to w Warszawie artystka zbudowała swoją pozycje i markę artystyczną. Obecnie publiczność telewizyjna kojarzy ją z roli doktor Edyty granej w serialu „Na dobre i na złe”, Izabeli Nowaczyk z „Pierwszej Miłości” oraz licznych programów telewizyjnych. Artystka współpracuje z licznymi warszawskimi teatrami realizując swoje aktorskie zawodowe pasje. Gra w takich spektaklach jak: „O co biega”, „Abonament na Szczęście”, „Kochane Pieniążki”, „Kwartet” oraz „Planeta 5.0”

Aktorstwo to jednak nie jedyna pasja zawodowa artystki. Od wielu lat w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy.

Nagrała 5 solowych albumów: „Olga Bończyk - Kolędy” - 2003, Piosenki z Klasą” - 2005, „Listy z daleka” - 2011, „Piąta Rano” - 2013, „Ślady Miłości” - 2021.

W 2014 roku wydała również album wspólnie z Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem i Zbigniewem Wodeckim pt. „Oni Kolędują”. Regularnie wydaje single: „W jednej chwili” „Obiecaj”, „Oczarowanie”, Wigilijna dobroć”, „Pocztylion wiatr”, „Uwierz w anioły”, „Byłeś słońcem moich dni”, „Bawi się życiem”

Obecnie pracuje nad absolutnie wyjątkowym albumem. Wykonuje na nim a‘apella, (używając wyłącznie własnego głosu) jazzowe aranżacje na 6 głosów.

Nieprzerwanie koncertuje od 35 lat.

Na scenie wystąpią również: Marek Lipski - piano, Michał Bocek - perkusja, Andrzej Święs - kontrabas.

Wstęp wolny.

fot.: CDK w Węgrowie

(mat.oprac.PA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%