Zamknij

Kolejne zbrodnie i kary

20:19, 05.05.2023 .
Skomentuj

RECENZJA „Pustelnia mordercy - Nieczystość” Anny Krystaszek, Wydawnictwo Muza.

Książka  to kolejny, rewelacyjny thriller psychologiczny. Powieść jest trzecią częścią serii. Z każdą poprzednią miałam ogromny niedosyt i ta też mnie nie rozczarowała. Cykl powieści „Siedem grzechów głównych” porywa czytelnika od pierwszych stron.

Tym razem na piedestale jest NIECZYSTOŚĆ.

„W ukryciu z dala od ludzkich spojrzeń-wiara, nadzieja i….grzech”

W lesie w okolicach Dukli dochodzi do makabrycznego morderstwa księdza. Ofiara przed śmiercią działała dla społeczeństwa. Był pogodnym, otwartym na innych i ich problemy człowiekiem. Do tego bardzo lubiany i stąd też zastanawiające jest, kto mógł zrobić coś takiego? Komu mógł się narazić?

Przecież wiedział bardzo dużo o swoich wiernych, więc może tym mógł się komuś narazić. Ale żeby w tak bestialski sposób potraktować drugiego człowieka?Czy obcięcie języka i uszu, czy wyłupienie oczu miało być naprowadzeniem na to, dlaczego spotkała go taka kara?

Może był to jednak znak, że coś widział czy słyszał, co nie powinien, bądź mówił lub co miał wyjawić…Pytań jest bardzo wiele, tylko czy uda nam się znaleźć w książce odpowiedzi na nie?

Śledztwo w tej sprawie zaczyna ruszać, którym kieruje komisarz Szulc- „Czarny” i który bierze rozwiązanie sprawy jako priorytet.

Niespodziewanie w tym samym czasie w okolicach Częstochowy dochodzi do nowego odkrycia kolejnych zwłok. Z rzeki zostaje wyłowiony ludzki korpus. Badania potwierdzają, że to poszukiwana od tygodnia kobieta. Kolejne drastyczne znalezisko i kolejne okaleczone zwłoki. Czy te dwie zbrodnie mogą być ze sobą powiązane?

Atmosfera w powietrzu zaczyna robić się naprawdę gęsta. Czuć strach i ludzie zaczynają naprawdę oglądać się za siebie.

Sprawa jest bardzo trudna, ciał przybywa, a pomysłu na rozwiązanie sprawy nie ma. Każde szlaki okazują się zgubne i bez określonych rezultatów. Głównym i zastanawiającym faktem jest tylko to dlaczego księdzu tak bardzo zależało, aby na dzień przed śmiercią spotkać się z komisarzem? Czy uda się rozwiązać zagadkę i dopaść mordercę?

Bardzo chciałabym zdradzić Wam zakończenie jednak silniejsze jest przekonanie Was do sięgnięcia zarówno po tę książkę, jak i po całą serię. „Pustelnia mordercy” to dopracowany w najdrobniejszych szczegółach thriller psychologiczny, który już od samego początku obezwładnia nasza psychikę. Wyjątkowy klimat i otoczenie,  jakie towarzyszą w powieści, dodają dodatkowych wrażeń podczas czytania. Przewodnim motywem tej książki, jak i poprzednich części, są problemy i słabości ludzkie. O tym, jak mimo prób normalnego funkcjonowania blizny przeszłości upominają się o swoje. Traumy dzieciństwa często odciskają piętno na naszym życiu dorosłym.

Autorce gratuluję kolejnej świetnej powieści i oczywiście z niecierpliwością czekam na kolejne książki .Mimo tego, że zawsze boje się emocji, jakie towarzyszą mi podczas czytania, wygrywa ciekawość i z przyjemnością po nią sięgam.

Anna Krystaszek - z wykształcenia pedagog, socjoterapeuta, z zamiłowania pisarka. Doświadczenia zdobyte podczas blisko piętnastoletniej pracy terapeutycznej stanowią inspiracje w jej twórczości literackiej. W swoich książkach autorka stara się koncentrować na motywacjach bohaterów, które wynikają z ich trudnych przeżyć w przeszłości. W 2021 roku zadebiutowała thrillerem psychologicznym „W cieniu terapeutki. Zazdrość”, który spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem czytelników, a pół roku później również nakładem wydawnictwa MUZA ukazała się powieść „Wizje. Gniew”.     

ID

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%