Zamknij

Spotkanie z książką w tle

13:13, 20.03.2023 . Aktualizacja: 13:18, 20.03.2023
Skomentuj

16 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie z Dorotą Filipiak - autorką książki „Rumunia. Pęknięte lustro Europy”.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców zarówno Sokołowa Podlaskiego, jak i pobliskich miejscowości. Zebrani goście mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną z podróży autorki do Rumunii oraz wysłuchać informacji dotyczącej historii, zabytków i mieszkańców tego mało popularnego wśród turystów kraju.

Opowieść Doroty Filipiak o tym intrygującym i wielobarwnym kraju z pewnością zachęciła do podróży niejednego uczestnika spotkania. Pod koniec wydarzenia wszyscy chętni mogli zakupić książkę podpisaną przez autorkę i wymienić się spostrzeżeniami na temat wielu aspektów podróży.

Dorota Filipiak – warszawianka z urodzenia, studiowała historię na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią Europy Środkowej. Najchętniej podróżuje na Słowację, Węgry, do Rumunii i na Bałkany. Współpracuje z internetowym magazynem Magyazyn, gdzie publikuje artykuły o węgierskiej kulturze, historii i literaturze. Za książkę Rumunia. Pęknięte lustro Europy otrzymała Nagrodę im. Macieja Kuczyńskiego za najlepszy podróżniczy debiut roku.

 

fot.: MBP Sokołów Podlaski

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%