Zamknij

Książkowe rekordy

13:42, 14.03.2023 mat.oprac.PA Aktualizacja: 13:53, 14.03.2023
Skomentuj

306 - taką liczbę książek w zeszłym roku wypożyczył najlepszy czytelnik w Oddziale Dla Dzieci i Młodzieży w węgrowskiej bibliotece.

11 marca w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury odbyła się Gala Najlepszy Czytelnik Roku 2022.

- Jest nam bardzo miło, że najmłodsi czytelnicy lubią spędzać w bibliotece wolne od obowiązków szkolnych i przedszkolnych chwile. W ubiegłym roku z naszej oferty - 71 wydarzeń adresowanych do nich - skorzystało 1705 uczestników, z czego 263 podczas wakacji i ferii zimowych – podsumowywała zeszłoroczną działalność placówki Małgorzata Rospara, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Węgrowie.

Wśród różnorodnych zajęć znalazły się m.in. zajęcia animacyjne z książką, przedstawienia teatralne, warsztaty plastyczne, a nawet kulinarne.

Jak się okazuje, wśród aktywnie wypożyczających czytelników biblioteki jest aż 760 dzieci do 15 roku życia.

Tytuł Najlepszego Czytelnika 2022 Roku w kategorii do 6 lat otrzymali: Gustaw Rowicki (182 książki), Aleksander Stemplowski (146 książek) i Dorota Postek (139 książek). W kategorii 7-8 lat najlepsi byli: Jagoda Walczyk (147 książek), Sebastian Łareczyn (127 książek) i Lena Dudek (96 książek). W kategorii 9-12 lat tytuł otrzymali: Oliwier Wasążnik (166 książek), Antoni Łapiak (86 książek) i Nina Kurtiak (85 książek). Wśród najstarszych 13 latków i więcej, najlepsze okazały się: Maja Zalewska (87 książek), Maja Witul (57 książek) i Maja Machniewska (56 książek).

Przyznano również tytuł Najlepszemu z Najlepszych Czytelników. Został nim Jakub Tryfon, który wypożyczył 306 książek. Jakub już po raz drugi został czytelnikiem roku – jego zeszłoroczny rekord to 356 książek.

Aleksander Zawadzki zaś to Najmłodszy Czytelnik - w dniu zapisania do biblioteki miał 7 miesięcy.

Wyróżnienia otrzymały również Zaczytane Rodzeństwa. Tytuł ten otrzymali: Amelia, Lena i Szymon Wysoccy (794 książki), Lena i Jakub Tryfon (606 książek), Kajetan, Konstanty i Wojciech Filipek (500 książek) oraz Lila, Ania i Wojciech Kraszewscy (374 książek).

Upominki otrzymały również dzieci, które w ramach ogólnopolskiej akcji "Mała książka - wielki człowiek" otrzymały w 2022 roku kartę Małego Czytelnika i całą ją zapełniły. Specjalne statuetki, książkowe prezenty i misie laureatom i wyróżnionym wręczały Jolanta Roguska, wiceprzewodnicząca rady miejskiej Węgrowa i Barbara Jakubisiak, przewodnicząca komisji zdrowia, oświaty i kultury wraz z dyrektor biblioteki.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich zgromadzonych było przedstawienie „Jak Koziołek Matołek odkrył, czym jest patriotyzm” w wykonaniu aktorów ze Studia Artystycznego Efekt.

 

fot.: MBP Węgrów

(mat.oprac.PA)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%