Zamknij

Podopieczni WTZ w Siedlcach nagrodzeni

15:55, 11.11.2022 SK Aktualizacja: 15:56, 11.11.2022
Skomentuj

Krzysztof Matuła, podopieczny Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siedlcach, zajął I miejsce w kategorii Rzeźba Kameralna i Płaskorzeźba w wojewódzkim etapie XX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”.

Konkurs organizowany przez PFRON to największy w Polsce przegląd dorobku artystycznego placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych. 

Nagroda w etapie wojewódzkim jest dalszą kwalifikacją do etapu ogólnopolskiego tego konkursu, w którym rywalizują prace nagrodzone we wszystkich województwach.

Celem konkursu jest promowanie i nagradzanie działalności artystycznej osób niepełnosprawnych, obdarzonych nieprzeciętnymi zdolnościami twórczymi. Tegorocznym hasłem przewodnim było „Świat za sto lat”.

W Oddziale Mazowieckiego PFRON Wojewódzka Komisja Konkursowa dokonała oceny prac w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, tkanina i aplikacja, rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz fotografia.

Wśród prac ocenianych w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba I miejsce zajęło dzieło podopiecznego WTZ Siedlce Krzysztofa Matuły, który wykonał pracę o tytule: „Świat za sto lat - szklany dom”. Powstało ono pod kierunkiem terapeuty - Mirosława Chromińskiego. W konkursie wyróżniona została również praca Agnieszki Jaszczuk pt. „Świat za sto lat – kartka z przyszłości” w kategorii malarstwo i witraż.

 

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%