Zamknij

Rodzinna niedziela z teatrem w Łukowie

22.00, 11.11.2022 SK
Skomentuj
REKLAMA

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl teatralny dla dzieci pt. „Smok Wawelski”.

Przedstawienie w wykonaniu Teatru Lalek „Czarodziej” z Warszawy odbędzie się w niedzielę 13 listopada o godz. 16:00 w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. To kolejny spektakl w cyklu „Niedziela z teatrem”. Wydarzenie odbędzie się w ramach VI Łukowskiej Mocy Kultury dla Dzieci.

Przedstawienie „Smok Wawelski” to adaptacja starej legendy z czasów Króla Kraka panującego w Krakowie. Opowiada o smoku, który zamieszkał w pieczarze u stóp wzgórza wawelskiego. Żadnemu z rycerzy nie udało się go pokonać. Dokonał tego Jaś szewczyk, który swoim sprytem przechytrzył smoka podrzucając mu truciznę zaszytą w skórę barana. Król chcąc podziękować Jasiowi za jego bohaterski czyn, ofiarował mu pół królestwa oraz Księżniczkę za żonę. Jednak skromny Jaś nie przyjął tych zaszczytów i mimo ogromnej sławy, nadal pozostał szewcem.

Spektakl teatralny „Smok Wawelski” pokazuje dzieciom, że nie tylko sława i bogactwo są ważne. Dzieci dowiedzą się również, jaka jest historia hejnału granego z wieży Mariackiej w Krakowie.

W bajce wystąpią: Król, Królewna, dwie przekupki, dwaj rycerze, Jaś Szewczyk oraz wielki smok.

Bilety na spektakl teatralny „Smok Wawelski” w cenie 20 zł do nabycia są w kasie Kina Łuków oraz on-line tutaj.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%