Zamknij

Wiecznie Młodzi. Gala widowiskowa już 16 listopada

18.00, 12.11.2022 SK
Skomentuj
REKLAMA

16 listopada o 17.00 w sali widowiskowej Podlasie odbędzie się V Regionalny Festiwal Twórczości Artystycznej Seniorów.

Podczas Gali Finałowej będzie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom Festiwalu, których prezentacje w kategoriach: śpiew i teatr okażą się najlepszymi. Wręczenie nagród uświetni swoją obecnością znany duet: Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, którzy zapraszają na koncert najpiękniejszych ballad. Ich mistrzowska gra na dwie gitary oraz wspaniałe głosy sprawią, że będzie to piękna, muzyczna uczta.

Dominika Żukowska to piosenkarka i gitarzystka, związana z nurtem piosenki żeglarskiej i ballad, członkini grupy DNA. Zadebiutowała na scenie szantowej w 1998 roku na festiwalu piosenki żeglarskiej „Mały Kubryk” w Łodzi z zespołem DNA, który powstał w Centrum Kultury w Żyrardowie. Wcześniej śpiewała w chórze CHIPS w tym samym Centrum Kultury. Z zawodu jest psychologiem i pracuje w szpitalu.

Andrzej Korycki jest piosenkarzem, kompozytorem, gitarzystą i autorem tekstów piosenek, związanym z nurtem piosenki żeglarskiej. Jest członkiem grupy Stare Dzwony i Bluska. Zadebiutował na scenie szantowej w 1983 roku na festiwalu Shanties. Poza szantami wykonuje tradycyjne pieśni ludowe, polskie, rosyjskie i bałkańskie oraz ballady. Na co dzień pracuje jako instruktor w Domu Kultury w Żyrardowie.

W kategorii śpiew wzięło udział 16 zespołów: Zespół Ludowy „Jabłoniacy”, Zespół Kameralny UTW (Mordy), Zespół „Eko-Urle”, Zespół „Zakrze Śpiewa”, Grupa Wokalna UTW (Łosice), Zespół Ludowy „Przesmyczanki”, Zespół „Art-Senior”, Zespół „Uli Babki”, Zespół „Węgrowianie”, Zespół „Śpiewamy razem”, Zespół „Gwizdalanki”, Grupa Wokalna Klubu Seniora w Olszance, Zespół Wokalny „Niezapominajki” z Dminina, Zespół Ludowy im. Zbigniewa Myrchy „Wiśniewiacy”, Grupa Śpiewacza Białki, Międzypokoleniowy Zespół „Razem”. Komisja w składzie:
Anna Ostrowska, Iwona Kobylińska, Izabela Kiryluk postanowiła przyznać:
- I miejsce – Zespół „Uli Babki” ze Zbuczyna
- II miejsce  – Zespół Kameralny UTW w Mordach
- III miejsce – Zespół Wokalny „Niezapominajki” z Dminina

W kategorii teatr dramatyczny i obrzędowy wzięło udział 5 teatrów: Teatr „Jak Nie My To Kto?”, Zespół „Jar-Senior”, Międzypokoleniowy Zespół „Razem”, Scena Senior, Kabaret „Koziary”. Komisja w składzie: Katarzyna Szczepaniak, Joanna Winnik-Wieja, Halina Tunkiewicz
postanowiła przyznać:
- I miejsce – Teatr „Jak Nie My To Kto?” (Stowarzyszenie „Radość Trzeciego Wieku” w Mińsku Mazowieckim)
- II miejsce – Zespół „Jar-Senior” (Jarnickie Stowarzyszenie Seniorów)
- III miejsce – Międzypokoleniowy Zespół „Razem” (Dom Kultury w Kałuszynie)

Festiwal dofinansowano z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w 2022 r. w ramach Kampanii Społecznej „Pozwól sobie na eMOCje”.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%