Zamknij

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Grochowie

18.36, 02.10.2022 SK Aktualizacja: 18.37, 02.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój i pobudza wyobraźnię. To jedno z wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne.

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z dorosłymi. Święto więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.

W przedszkolu w Czerwonce (jednostka Zespołu Oświatowego z Grochowa) wydarzeniu towarzyszyła obecność gości, którzy czytali najmłodszym. Wśród nich były: Katarzyna Kisielińska - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Podlaskim z siedzibą w Skibniewie filia Czerwonka, Grażyna Zaliwska, która przez wiele lat była również dyrektorką Gminnej Biblioteki, Anna Gałecka, która czuwa nad poprawnością mowy przedszkolaków jako logopeda oraz Anna Janusz, która na co dzień wzbogaca umiejętności z języka angielskiego dzieci.

Sylwia Kosieradzka podsumowuje wydarzenie: - Nietypowo, zabawnie, inaczej, ale miło, ciekawie i pożytecznie spędziliśmy kolejny dzień w naszym przedszkolu. Podczas słuchania jednej z bajek Juliana Tuwima nasze przedszkolaki wzięły udział w inscenizacji pt.: Rzepka", ucząc się w ten sposób kunsztu aktorskiego. Przepiękne stroje, sceneria i atmosfera sprawiły, że na twarzach małych aktorów zagościł uśmiech. Wszystkim zaproszonym gościom jeszcze raz serdecznie dziękujemy, że poświęcili dla nas swój cenny czas i spędzili go z naszymi przedszkolakami. Dziękujemy za piękne wiersze, bajki, ćwiczenia logopedyczne oraz możliwość słuchania, a jednocześnie wzięcia udziału we wspaniałej zabawie.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%