Zamknij

6 ciekawych spotkań na szóstkę!

16.36, 10.09.2022 SK
Skomentuj
REKLAMA

Wraz z początkiem września ruszyła ciekawa akcja dla dzieci, młodzieży, rodziców i pasjonatów twórczości Marii Konopnickiej.

Projekt 6 spotkań autorskich na 6! realizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie – Gminną Bibliotekę Publiczną w Zbuczynie w partnerstwie z następującymi placówkami: Szkołą Podstawową im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach-Kosach, Niepubliczną Szkołą Podstawową w Borkach Wyrkach, Szkołą Podstawową im. Jana Czesława Tajcherta w Czuryłach, Szkołą Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dziewulach, Niepubliczną Szkołą Podstawową w Izdebkach Kosnach, Szkołą Podstawową w Krzesku-Królowa Niwa, Niepubliczną Szkołą Podstawową w Ługach Wielkich, Szkołą Podstawową im. Jan Pawła II w Zbuczynie, Gminnym Przedszkolem w Zbuczynie, Środowiskowym Domem Samopomocy w Tchórzewie, Dziennym Domem "Senior +" w Zbuczynie, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zbuczynie.

W ramach projektu odbędą się między innymi spotkania autorskie z wybitnymi postaciami ze świata literatury polskiej skierowane do różnych grup wiekowych - od przedszkola do seniora. Mieszkańcy gminy Zbuczyn będą mieli okazję poznać Joannę Jagiełło i wziąć udział w warsztatach pod hasłem ,,Komiks w roli głównej". Joanna Jagiełło debiutowała w 1997 roku tomikiem wierszy ,,Moje pierwsze donikąd". Wykładała językoznawstwo na UW, pracowała jako nauczycielka angielskiego w gimnazjach i liceach. Współpracowała z czasopismem „Perspektywy”, gdzie między innymi prowadziła kolumnę poetycką „Karczma pod pegazem” oraz z czasopismem „Cogito”. Pracuje jako redaktorka podręczników do języka angielskiego w Pearson Central Europe. Jako malarka brała udział w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Jako pieśniarka zdobyła w lutym 2017 roku I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wierszy i Piosenki Miłosnej w Warszawie, a w listopadzie 2018 roku dostała się do półfinału 36. Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2018. W tym samym roku wydała pierwszą płytę „Skrzypek bez dachu” z siedemnastoma utworami, w większości do własnych słów i własnej muzyki. 

Organizatorzy zaplanowali także rodzinny konkurs plastyczny: Maria Konopnicka - dzieciom przeczytaj i namaluj. Termin trwania konkursu to od 15 września do 15 listopada. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie pracy konkursowej do GOK Zbuczyn lub do Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbuczynie. 

Od 14 września zaś aż do końca roku w Gminnym Ośrodku Kultury można oglądać wystawę ,,Życie i twórczość Marii Konopnickiej". Wybór tej poetki nie jest przypadkowy - w tym roku patronką 2022 jest właśnie Konopnicka. Dodatkowo mija właśnie 180 rocznica urodzin artystki z okresu pozytywizmu. Na sam koniec organizatorzy stworzą film, który podsumuje projekt. 

Szczegóły na plakatach zamieszczonych na stronie internetowej www.gokzbuczyn.pl, Facebooku organizacji oraz na stronach internetowych i w mediach społecznościowych partnerów projektu. 

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%