Zamknij

Koncert piosenek Zbigniewa Wodeckiego

08:00, 23.05.2022 | PM
Skomentuj
REKLAMA

Człowiek żyje tak długo jak długo trwa pamięć o nim. W przypadku artystów znacznie łatwiej jest ich wspominać przy pomocy twórczości, którą po sobie zostawili.

Niewątpliwie znanym i cenionym artystą polskiej sceny był Zbigniew Wodecki, którego utwory wybrzmiały na scenie w Suchożebrach. Dzięki dzieciom i młodzieży zafascynowanym jego utworami mogliśmy odświeżyć pamięć o głosie kojarzonym przez wielu głównie z Pszczółką Mają. 

Grupa muzyczna prężnie działająca i rozwijająca się pod czujnym okiem państwa Ostromeckich na scenie tego wieczoru przybliżyła nam nie tylko znane utwory wirtuoza, ale sięgnęła również głębiej, po piosenki mniej znane i sentymentalne, które odsłaniają drugą twarz artysty. W odbiorze utworów i lepszym poznaniu osoby Wodeckiego pomógł jego wieloletni przyjaciel, który pomiędzy występami raczył zgromadzonych gości anegdotkami z życia kolegi, często nakreślającymi tło powstania danych utworów. Niekiedy opowiadane historyjki, rzucające nowe światło na postać Wodeckiego, budziły nostalgię i sentyment na twarzach przybyłych gości, a innym razem wywoływały niepowstrzymany śmiech obecny na całej sali.

Młodzież ze Studia Piosenki METRO zaprezentowała szereg utworów artysty. Zaczynając klasycznie od "Pszczółki Mai" i "Zacznij od Bacha" - dwóch najbardziej znanych tytułów. Poprzez sentymentalne solówki "Kochaj mniej", "Najszczęśliwszy maj", "Rzuć to wszystko co złe"  i "Lubię wracać tam". Jednak do wspólnego śpiewu zachęcały i porwały wszystkich do tańca "Chałupy" - znany przez wszystkich, kojarzony z nadmorskim kurortem utwór, którego Wodecki podobno nie chciał śpiewać. 

Organizatorzy mieli nadzieję, że wszystkie oklaski i piękne dźwięki płynące tego wieczoru ze sceny, usłyszał autor piosenek. Wieczór zorganizowano w kolejną rocznicę śmierci Zbigniewa Wodeckiego i z tą myślą wykonywano wszystkie utwory, które przeplatane z historiami z życia autora, odświeżyły pamięć o nim.

(PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%