Zamknij

IV Turniej Matematyczny za nami

22:52, 04.12.2021 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Na początku grudnia w Instytucie Matematyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbył się IV Turniej Matematyczny „MateMaxus”.

Imprezę swoim patronatem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Siedleckiego, Prezydent Miasta Siedlce, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo –
Humanistycznego w Siedlcach oraz Komisja Europejska.  Głównymi organizatorami i pomysłodawcami Turnieju są: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Stanisława Staszica oraz Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UPH.

Zadania na turniej przygotowała komisja w składzie: dr Marek Siłuszyk (UPH), mgr Agnieszka Protasiuk (SP 4), mgr Katarzyna Karpiarz (ZSP 3), która również przeprowadziła turniej. Studenci z koła naukowego matematyków GRAF pomagali w realizacji turnieju. Rywalizacja uczniów odbyła się  w systemie pucharowym. Pracowali w trzyosobowych zespołach. Misja rycerza MateMaxusa w tej edycji miała przygotować go do wyprawy dookoła świata.

W turnieju wzięli uczniowie z siedmiu siedleckich szkół podstawowych, SP STO, SP Iganie, SP Strzała, SP Żelków oraz szkół ponadpodstawowych: I LO, II LO, IV LO, KLO i ZSP 3 - łącznie 225 uczniów. Poziom uczestników był bardzo wyrównany. W związku z trudną sytuacją pandemiczną, podczas spotkania były przestrzegane
zasady: zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk oraz konieczność przebywania w maseczce.

Podsumowanie turnieju, na którym zostaną przedstawione ostateczne wyniki, wręczone dyplomy, statuetki, oraz nagrody rzeczowe odbędzie się 10 grudnia o godzinie 11.00 w Auli 303 w Instytucie Matematyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach.
 

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%