Zamknij

W trosce o bezpieczeństwo grębkowskich seniorów

10:38, 16.10.2021 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Gminna Biblioteka Publiczna w Grębkowie, Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej to organizatorzy zajęć i warsztatów dla seniorów. 

Zorganizowano warsztaty profilaktyczne dotyczące radzenia sobie ze stresem. Spotkanie poprowadziła psycholog Renata Szewczak. Celem było poznanie i przybliżenie tematu objawów stresu, sposobu radzenia sobie z nim w sposób pozytywny. Na początku spotkania psycholog ustaliła z seniorami zasady pracy. Potem zaprosiła do zabawy integracyjnej, w dalszej części po przerwie odbyła się burza mózgów odnośnie do objawów stresu. Seniorzy obejrzeli również prezentację dotyczącą mechanizmów stresu i jego objawów.

Odbyła się dyskusja na temat skutecznych metod radzenia sobie ze stresem i dbania o zdrowie psychiczne. Prowadząca zapoznała zebranych z metodami relaksacji, po czym zaprosiła ich do ćwiczeń. Na koniec każdy mógł wypowiedzieć się i wyrazić swoje zdanie.

Podczas kolejnego spotkania zaprezentowano prezentację i przeprowadzono rozmowę na temat „Bezpieczeństwo seniorów, zagadnienia prewencyjne wśród seniorów”. Zajęcia poprowadziła dr Agnieszka Pawłowska – Muc w ramach pakietu edukacyjnego dla mazowieckich seniorów sfinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego. Agnieszka Pawłowska – Muc za pomocą prezentacji, filmików przedstawiła problem oszustw. Prowadząca przedstawiła ABC seniora. Są to podstawowe zasady, które wyjaśniają, jak powinny zachowywać się osoby starsze w różnych sytuacjach np. nie ufać obcym, nie wpuszczać do domu osób nieznajomych – nie znając osoby nigdy nie znamy jej zamiarów. Prowadząca omówiła zagadnienia prewencyjne wśród seniorów – najczęstsze oszustwa dokonywane różnymi metodami. Rodzaje przestępstw na seniorach: oszustwa na wnuczka, policjanta, zakupy promocyjne. Przedstawiła statystykę ofiar oraz schematy działania sprawców. Podała przykłady zachowania ofiar oraz reakcje seniorów na zaistniałą sytuację.

Podsumowaniem spotkania była rozmowa oraz porady dla seniorów – co robić, aby nie stać się ofiarą przestępstwa.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%