Zamknij

Premiera książki Tomasza Wandzela "KŁAMSTWA I SEKRETY"

13:25, 14.07.2021 | B.R
Skomentuj
REKLAMA

PATRONAT MEDIALNY

Recenzja książki Tomasza Wandzela "KŁAMSTWA I SEKRETY"

Książka napisana jest w dwóch przestrzeniach czasowych: okres międzywojenny i lata współczesne. Opowieść pełna tajemnic rodzinnych, miłości, namiętności, podziału narodowego i doskonała lekcja historii. Bohaterką części okresu międzywojennego jest Róża Wittelbasch. Owoc zakazanego wówczas związku Polki i Niemca. Jej rodziców połączyła prawdziwa miłość niestety uczucie to było związane z utratą wielu przywilejów. Po jakimś czasie na rodzinę spada nieszczęście i po śmierci matki ojciec postanawia sprzedać majątek i wyjechać z Różą na stałe do Niemiec. W tym samym czasie dziewczyna przeżywa miłość czego skutki następują później....

Natomiast przenosząc się do okresu współczesności poznajemy sympatyczne małżeństwo: Filipa i Agatę. Mężczyzna dostaje wiadomość o spadku po krewnej, o której nic nie wie.... I tu rozpoczyna się odkrywanie przez parę historii rodziny. Z każdym krokiem w poszukiwaniu dowiadują się zaskakujących wiadomości. Jak potoczą się losy Róży po wyjeździe do Niemiec? Czy dziewczyna powróci jeszcze do ukochanej Polski? Jakie tajemnice rodzinne odkryje Filip?

Tego Wam nie zdradzę. Zapraszam do przeczytania książki.

Opowieść jest idealnie napisana według określonego schematu i zupełnie nie przeszkadzało mi przenoszenie się z jednego okresu w drugi. Wręcz przeciwnie, autor idealnie ,,podsycał" moją ciekawość. Tomasz Wandzel pięknie odzwierciedla klimat czasów międzywojennym, obowiązujących zasad i podziału społeczeństwa. Do tego oferuje nam pokaźną dawkę emocji. Jestem pewna, że będziecie książką zachwyceni tak jak ja.

Tomasz Wandzel: autor wielu powieści historycznych, sensacyjnych, kryminalnych i obyczajowych. Mieszka w Prabutach, a zawodowo pracuje jako copywriter. Jest wielokrotnym stypendystą różnych instytucji wspierających rozwój kultury.

I. Dąbrowska

 

www.tomaszwandzel.pl

(B.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%