Zamknij

Koncert na żywo w GCK Mrozy

08:34, 23.02.2021 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza w sobotę 27 lutego o godz. 19.00 na koncert, na którym wystąpią Jacek Kleyff i Nasta Niakrasava.

Koncert odbędzie się w sali widowiskowej GCK z udziałem publiczności oraz będzie transmitowany na żywo na kanale YouTube GCK w Mrozach. Wstęp wolny.

Widzowie poznają polskiego barda, poetę, kompozytora, aktora i malarza. Kleyff był jednym z twórców, razem z Januszem Weissem i Michałem Tarkowskim, słynnego kabaretu Salon Niezależnych. W grudniu 1975 był sygnatariuszem protestu przeciwko zmianom w Konstytucji Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Jego nazwisko znalazło się na specjalnej liście, na której umieszczono autorów pod szczególnym nadzorem peerelowskiej cenzury. Jego powiązania muzyczne dotyczą także Orkiestry Na Zdrowie, większość tekstów i kompozycji tego zespołu jest jego autorstwa. Nasta Niakrasava pochodzi z Białorusi. To wokalistka i badaczka kultur ludowych. Od dłuższego czasu zajmuje się muzyką białoruskiego Polesia, a w ciągu ostatnich lat prowadzi także badania w zakresie kultury muzycznej Nadniemnia. Jest jedną z pierwszych młodych artystek białoruskich, która tradycyjnymi pieśniami acapella wyszła na profesjonalną scenę. W swojej praktyce muzycznej odwołuje się do młodych artystek z jej kraju i do ich manier wykonawczych. W ramach zespołu Kviecień rekonstruuje ludowe pieśni i tańce białoruskie, z zespołem FolkRoll w sposób awangardowy podchodzi do interpretacji ludowej poezji. Laureatka wielu festiwali międzynarodowych.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%