Zamknij

Wystawa obrazów, które powstały metodą pouring

17:37, 23.02.2021 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na powarsztatową wystawę prac wykonanych metodą pouring.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu realizowanego we współpracy z Fundacją DONUM „Seniorze mój wzorze”. Wzięły w nich udział malarki z sekcji malarskiej działającej przy Siedleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz młodzi adepci sztuki w wieku od 5 do 15 lat. Warsztaty prowadziła dr Grażyna O’Sullivan.

Pouring (en. pour = lać, wylać), czyli wylewanie jest obecnie bardzo popularną metodą tworzenia abstrakcji. Obrazy powstają w wyniku mieszania odpowiednio przygotowanych farb wylewanych bezpośrednio na podobrazie albo inną płaszczyznę. Pigmenty mieszając się tworzą niesamowite wzory. Dzięki opanowaniu podstawowych zasad tej techniki malarskiej, można tworzyć niezwykłe dzieła, które każdy z oglądających może interpretować na swój sposób. Warsztaty dofinansowane ze środków Województwa Mazowieckiego.

W Małej Galerii Sztuki obowiązują obostrzenia sanitarne określone w zarządzeniu Dyrektora MOK, opracowanym na podstawie wytycznych GIS.

Wystawa czynna od 24 lutego do 17 marca od poniedziałku do piątku w godz. 9:00- 17:00 oraz zgodnie z kalendarzem imprez w Małej Galerii Sztuki przy ulicy Sienkiewicza 63.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%