Zamknij

Okres bożonarodzeniowy zakończony kolędowo w Zbuczynie

22:16, 05.02.2021 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie i Gminna Biblioteka Publiczna w Zbuczynie zorganizowały dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów z terenu gminy Zbuczyn XII Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych.

Wśród 37 występujących w auli Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie znalazło się 7 duetów, pozostali występujący to soliści. Akompaniament stanowiły nie tylko podkłady muzyczne, lecz także muzyka wykonywana na żywo, m. in. keyboard, gitara, skrzypce.

Uczestnicy zostali podzieleni na 6 kategorii wiekowych: klasy „0”, klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VI szkół podstawowych, klasy VII-VIII szkół podstawowych, szkoły ponadpodstawowe, dorośli i seniorzy. Wszystkie występy zostały utrwalone za pomocą nagrań video, które przesłano jurorom w celu wyłonienia laureatów.
Skład jury to: dr Barbara Żarnowiecka (śpiewaczka operowa), Danuta Błażejczyk (piosenkarka), Błażej Drab (piosenkarz).

Patronat Honorowy nad XII Przeglądem Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznychw Zbuczynie objął Wójt Gminy Zbuczyn Tomasz Hapunowicz. Aby zachować wszystkie obowiązujące przepisy sanitarne i wszelkie środki ostrożności Przegląd odbył się bez udziału publiczności, zaś uczestnikom wyznaczono konkretną godzinę występu, dzięki czemu nie mieli styczności z osobami występującymi przed nimi i po nich.

Z listą laureatów i ich występami można zapoznać się na stronie GOK Zbuczyn: występy oraz laureaci.

Kilka słów od jury:
Danuta Błażejczyk: Gratulujemy inicjatywy. W tych czasach porwanie się na jakąkolwiek działalność kulturalną, to prawie cud. Oby cudów jak najwięcej. Zdrowia wszystkim życzę i dużo działań w realu i z publicznością - do zobaczenia. Pozdrawiam i mocno wszystkich przytulam!

Dr Barbara Żarnowiecka: Dziękuję za ponowne zaproszenie do Jury. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom XII Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych z całego serca gratuluję, że, pomimo sytuacji, w jakiej się znajdujemy znaleźliście siły, aby stanąć w konkursowe szranki. Ważne jest, abyśmy pracowali i się rozwijali. Wszystkim nam życzę szybkiego powrotu do normalności, oraz do spotkania, już nie online, za rok!

Błażej Drab: Kolejny raz miałem wielką przyjemność uczestniczenia w charakterze jurora  w Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych zorganizowanym przez dzielną ekipę GOK Zbuczyn z Dyrektorem Krzysztofem Borutą na czele. W trudnym czasie pandemii zorganizowanie takiego wydarzenia wymagało wielkiego wysiłku. Organizacja jak i dokumentacja (audio-video) Przeglądu zasługuje na uznanie. Materiał dostarczony pozwolił nam, jurorom, „zdalnie” ocenić wykonania uczestników. Każdy uczestnik śpiewał w takich samych warunkach - gratuluję pomysłu rejestracji wykonań w jednym miejscu. Dało to równe szanse wszystkim uczestnikom. Ukłony swoje kieruję w stronę wykonawców. Wiem, ile wysiłku i serducha potrzeba, by przygotować się do konkursowego występu. To była wielka radość, słuchałem Waszych wykonań z dużym zainteresowaniem. Dziękuję i pozdrawiam Was serdecznie. Śpiewajcie dalej, rozwijajcie swoje talenty!

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%