Zamknij

Obchody rocznicy powstania styczniowego 2021

06:30, 18.01.2021 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Łukowski Ośrodek Kultury oraz Miasto Łuków zapraszają na Łukowskie Obchody 158. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego.

Uroczystości mają upamiętnić największe polskie powstanie narodowe, powstanie przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Wielu młodych łukowian zaciągnęło się do oddziałów powstańczych.

Obchody, ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii zostały ograniczone do minimum i zostaną przeprowadzone w rygorze sanitarnym. W godzinach porannych w piątek 22 stycznia Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski oraz delegacja Łukowskiego Ośrodka Kultury złożą wieniec oraz zapalą znicze pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych na Placu Narutowicza w Łukowie. Tę krótką część oficjalną zakończy odegrany na trąbce przez Antona Fartushnego capstrzyk .

Łukowski Ośrodek Kultury specjalnie na tę okoliczność przygotował część artystyczną „Nad nami Orzeł Biały". Scenariusz powstał z wykorzystaniem fragmentów powstańczych pieśni i wierszy z 1864 roku. Wystąpią recytatorzy Teatru Poezji ŁOK: Julia Semczuk, Julia Osiak, Ania Rokicka, Lena Aleksandrowicz oraz Maciej Radomyski. Transmisja od północy z 21/22 stycznia na kanale YouTube Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Ze względu na obecna pandemię i związane z nią obostrzenia nie odbędzie się tradycyjny marsz z pochodniami i kosami.

Jednocześnie w związku z obchodami 158. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego organizatorzy zachęcają mieszkańców miasta i okolic do wywieszenia flag narodowych na swych posesjach i balkonach w celu upamiętnienia naszych lokalnych bohaterów.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%