Zamknij
REKLAMA

Narodowe Święto Niepodległości w Grębkowie

21:00, 14.11.2020 | SK
Skomentuj
REKLAMA

W roku 2020 prawie wszystko jest inne niż było. Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grębkowie ze względu na pandemię koronawirusa były obchodzone z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Kierownik GBP Wanda Miszczak mówi: - Świętowanie rozpoczęliśmy jak co roku Mszą w intencji ojczyzny, w tym roku beez udziału pocztów sztandarowych i licznej delegacji strażaków. W kościele zgromadziło się niewiele osób, pozostali łączyli się duchowo za pośrednictwem
transmisji internetowej. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Proboszcz Marek Zalewski, a homilię wygłosił ks. Jarosław Kopeć. 
Dalsze uroczystości zostały ograniczone jedynie do symbolicznego złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przy krzyżu-pomniku upamiętniającym odzyskanie Niepodległości w 1918 roku, gdzie drużyna harcerska „KeDyw” wystawiła honorową warte i ustawiała przekazane kwiaty i znicze od władz samorządowych, powiatu, gminy, księży, swoim i zuchów. Liczymy, że za rok tę ważną dla nas, Polaków, rocznicę będziemy mogli świętować tak jak dawniej.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA