Zamknij
REKLAMA

"Uzależnieni od czytania" w Siedleckiej Książnicy

06:30, 12.11.2020 | SK
Skomentuj
REKLAMA

6 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zorganizowała trzecie spotkanie autorskie, tym razem on-line, wieńczące projekt edukacyjny „Uzależnieni od czytania”.

Gościem Książnicy była Zofia Stanecka - autorka książek dla dzieci i młodzieży, w tym bardzo popularnej serii wydawniczej o  Basi. Podczas spotkania pisarka opowiadała o swojej pracy i o tym, jak powstawały książki o Basi. Zachęcała do czytania podkreślając, że poznając losy bohaterów książkowych nigdy nie jesteśmy sami. Nie zabrakło też rozwiązywania zadań działających na wyobraźnię.

Na zakończenie spotkania pisarka  odpowiedziała na pytania dzieci dotyczące pierwszej napisanej książki. Opowiedziała również o tym, jak długo trwa pisanie takich utworów i zdradziła ciekawostek o bohaterach. Uczestnikami spotkania byli uczniowie II klasy Szkoły Podstawowej  nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. W. Broniewskiego. Projekt „Uzależnieni od czytania”  realizowany jest w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Siedlcach w 2020 roku.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA