Zamknij

Nadbużański festiwal "Gaducha" zbliża się wielkimi krokami

15:49, 29.07.2020 | K.U
Skomentuj
REKLAMA

W następny weekend 7-9 sierpnia odbędzie się jedno z największych tegorocznych wydarzeń kulturalnych w powiecie łosickim - Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci "Gaducha".

Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci to trzydniowe wydarzenie skierowane do całych rodzin. Rozpocznie się w piątek 7 sierpnia a zakończy w niedzielę 9 sierpnia. Na wydarzenie składać się będą spektakle różnorodnych form teatralnych, skierowane do dzieci w różnym wieku. Na scenie zaprezentują się m.in. teatry lalkowe, teatr przedmiotu, teatr improwizacji, teatr piasku prezentowany porą wieczorową na plenerowym ekranie kinowym.

Nie zabraknie wydarzeń towarzyszących czyli warsztatów i animacji związanych z teatrem np. robienia pacynek, kukiełek, stworzenie własnego teatrzyku Kamishibai. itp. Podczas festiwalu odbędą się również dwa spektakle towarzyszące, skierowane do widzów dorosłych oraz koncert. Festiwal będzie odbywał się w plenerze w trzech miejscowościach, na kilku scenach. Podczas festiwalu zorganizowana również będzie festiwalowa strefa gastronomiczna. Szeroko poprowadzona akcja promocyjna, atrakcyjność wydarzenia, a także położenie gminy Sarnaki przyciągnie widzów z trzech województw: mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego.

Festiwal będzie wyjątkową i ubogacającą formą rodzinnego spędzania wolnego czasu a w szczególności czasu wakacyjnego. Celem organizatorów jest to, by wydarzenie przyczyniło się do budowania relacji i integracji rodzin. Poprzez różnorodne formy teatralne, zapewniona zostanie edukacja artystyczna dzieci i dorosłych.

A tak festiwal zapowiada się w liczbach:

  • 18 spektakli
  • 7 form teatralnych
  • 9 zespołów teatralnych
  • 2 wydarzenia on-line
  • 3 miejscowości (Sarnaki, Serpelice, Mierzwice)
  • 3 sceny teatralne

Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach i Gmina Sarnaki. Więcej informacji na stronie festiwalnadbugiem.pl

(K.U)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA