Zamknij

Był ogień i była moc - "Kultura przez szklany ekran"

06:30, 28.07.2020 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Ostatni weekend  w Mordach upłynął bardzo gorąco i muzycznie, a wszystko za sprawą programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

Program nosi nazwę „Kultura w Sieci”, a Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury realizuje go pod hasłem "Kultura przez szklany ekran". 
W ramach programu w sobotni wieczór 25 lipca o godz. 22:00 pod rozgwieżdżonym niebem odbył się spektakl Ulicznego Teatru Ognia Antidotum. Pokaz przyciągnął publiczność w różnym wieku, starszych i młodszych, jak również  całe rodziny. Zaprezentowane układy widzowie oglądali z zapartym tchem i podziwem. Ogień, który był wykorzystywany w każdym układzie tanecznym, wzbudzał wielkie zaciekawienie całej widowni, szczególnie wśród młodszej części publiczności. W podziękowaniu za gromkie brawa na koniec spektaklu aktorzy zapraszali osoby chętne do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Kolejne wydarzenie w ramach programu „Kultura w Sieci” odbyło się w niedzielę 26 lipca o godzinie 18:00. Na placu przy Miejsko Gminnym-Ośrodku Kultury w Mordach odbył się Koncert Kapeli Zbuckiej. Repertuar, który zaprezentował zespół porwał słuchaczy. Widownia bardzo chętnie włączała  się w śpiew razem z Kapelą, a niektórzy nawet tańczyli. Wśród prezentowanych utworów każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Sprzyjająca pogoda pozwoliła miło i muzycznie spędzić niedzielne popołudnie.  Oba wydarzenia transmitowane były również on- line.


(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
TEST