Zamknij

Warsztaty z książką o Siedlcach w roli głównej

12:40, 20.07.2020 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Galeria Kultura zaprasza na warsztaty kreatywne z książką "Siedlce. Wehikuł czasu".

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 6 lat. Uczestnicy wykonają autorskie obrazki w technice ombro cinema. Koncepcja warsztatów oparta jest na książce "Siedlce. Wehikuł czasu", która jest propozycją poznawania historii Siedlec przez dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Publikacja jest nie tyle książką, co blokiem do pisania, malowania, kolorowania i wycinania. Zawiera kreatywne zadania i zagadki tematycznie dotyczące historii Siedlec. W książce znajdują się informacje zarówno o ważnych wydarzeniach, budynkach np. bramie księżnej Ogińskiej, starym kościele i kościele garnizonowym, katedrze oraz ratuszu „pod Jackiem”. Jest też gra-labirynt, którym wędruje się po parku „Aleksandria”. Inspirując się projektami witraży siedlczanki Małgorzaty Łady-Maciągowej dzieci będą mogły pobawić się w witrażystów i pokolorować zgodnie z kodem jeden z jej autoportretów. To tylko kilka wybranych atrakcji, jakie czekają na małych czytelników. Z pewnością jedną z największych ciekawostek jest aktywator – specjalna kartka, dołączona na końcu książki, która po nałożeniu jej na rysunki zawierające koła wprawią je w ruch.

Aktywator ten zostanie również wykorzystany podczas warsztatów, na których uczestnicy poznają technikę animacji opartą na iluzji - inaczej ombro cinema. Wymyślono ją trochę ponad sto lat temu i obecnie jest trochę zapomnianym sposobem zabawy. Warsztaty odbędą się w Galerii Kultura 23 lipca o godzinie 17.00. Obowiązują zapisy: tel. 608 657 713

 

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
TEST