Zamknij

Kultura przez szklany ekran

17:03, 19.07.2020 | SK
Skomentuj
REKLAMA

"Kultura przez szklany ekran" to tytuł projektu, który otrzymał dofinansowanie w ramach programu dotacyjnego „Kultura w Sieci” Narodowego Centrum Kultury i będzie realizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

Wśród zaplanowanych działań są: konkurs muzyczny skierowany do dzieci, młodzieży, dorosłych, indywidualnych osób oraz zespołów; koncert muzyki rozrywkowej, koncert z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej, maraton zumby. Wszystkie działania będą również transmitowane online.

25 lipca o godzinie 22:00 organizatorzy wraz z Ulicznym Teatrem Ognia Antidotum zapraszają na pokaz Parowozowisko, który składa się z szeregu układów tańca z ogniem do specjalnie dobranej muzyki. Artyści zaprezentują swoje umiejętności z użyciem żonglerki ogniowej. Wszyscy mają wieloletnie doświadczenie z występami na scenie, co gwarantuje wysoką jakość przedstawienia.

26 lipca o 18:00 w pobliżu budynku M-GOK odbędzie się koncert Kapeli Zbuckiej - można będzie obejrzeć go online.

M-GOK zaprasza również do udziału w konkursie piosenki patriotycznej „Bitwa o wolność”. Uczestnikami konkursu mogą być soliści, duety, zespoły i grupy wokalne. Każdy uczestnik powinien przesłać jeden patriotyczny utwór nagrany audiowizualnie i dołączyć do formularza zgłoszeniowego. Za utwór patriotyczny organizatorzy uznają pieśni lub piosenki wyrażające umiłowanie ojczyzny, kształtujące poczucie tożsamości i przynależności narodowej, upamiętniające ważne wydarzenia z dziejów Polski bądź postać historyczną. To także utwór, który jest powszechnie uznany za patriotyczny. Wykonania można nadsyłać do 7 sierpnia. Więcej na stronie M-GOK Mordy (klik).

Dla miłośników historii przygotowano wykład historyczny on-line „Bitwa warszawska”, który poprowadzi Grzegorz Kuba – doktor nauk humanistycznych, pracownik Centralnej Biblioteki Wojskowej w Warszawie, autor publikacji dotyczących historii Warszawy i wojskowości. W 2019 roku na UKSW obronił pracę doktorską pt. „Organizacja i początek odbudowy Warszawy w latach 1945-1947”. Wykład odbędzie się 14 sierpnia o godzinie 17:00.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
TEST