Zamknij

Koncert Brodski Beatles Show dostępny online

22:00, 19.06.2020 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Od piątku 19 czerwca od godz. 19:00 Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach udostępnia w sieci nagranie koncertu Brodski Beatles Show.

Koncert, w którym wybrzmiały największe przeboje królów big beatu - Beatlesów - w aranżacjach na skrzypce i orkiestrę autorstwa maestro Vadima Brodskiego zaprezentowany został w 2017 roku na scenie Letniego Festiwalu pod muralem.

Vadim Brodski jest artystą o ukraińskim pochodzeniu. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 6 lat i już 5 lat później wystąpił jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Kijowskiej Filharmonii, wykonując koncert Dymitra Kabalewskiego pod dyrekcją kompozytora. W swojej karierze odniósł wiele sukcesów. Zdobył pierwsze nagrody na wszystkich międzynarodowych konkursach skrzypcowych, w których uczestniczył. Występował z wieloma znakomitymi orkiestrami z całego świata. Były to m.in.: Filharmonia Moskiewska, Filharmonia Narodowa w Warszawie, London Philharmonic Orchestra, Jerusalem Symphony, a także Suisse Romande Orchestra w Genewie. Jako jeden z nielicznych na świecie grał na instrumencie legendarnego włoskiego skrzypka Nicolo Paganiniego. Vadim Brodski jest uważany za wirtuoza wszech czasów. Jego twórczości nie da się łatwo zaszufladkować. W wykonywanym repertuarze sięga zarówno do muzyki poważnej jak i rozrywkowej.

Koncert dostępny będzie online na kanale YouTube CKiS od 19 czerwca od godz. 19:00 do 21 czerwca do godz. 22:00: klik

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA