Zamknij

Artyści CKiS wracają na scenę!

19:52, 19.06.2020 | SK
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę 21 czerwca o godz. 16:00 po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na spektakl dla dzieci "O Piracie Buciorze, który zgubił skarb, a zyskał przyjaciela" w wykonaniu aktorów Teatru Es.

Kilka dni później, 25 czerwca o godz. 19:00, tym razem dla dorosłych widzów ci sami aktorzy zagrają sztukę Stefana Vögela pt. "Nerka".

"O Piracie Buciorze, który zgubił skarb, a zyskał przyjaciela"
Niezwykle barwne widowisko teatralne, ze specjalnie napisaną muzyką i piosenkami, którego tematem jest odwaga i przyjaźń. Tytułowy pirat Bucior i jego gadatliwa bardzo kolorowa Papuga żeglują po morzu, aż na pewnej wyspie spotykają innego Pirata, groźnego Kapitana Haka, który szuka skarbu. Hak jest straszny, wzbudza lęk, ale poczciwy Pirat znalazł na niego sposób dowcipny i pomysłowy. Bucior przejdzie liczne próby siły i charakteru, by na koniec zrozumieć, że najbardziej wartościowym skarbem jest przyjaciel. A Papuga? Gada, gada, gada… Świetna zabawa z bajecznie kolorowymi kostiumami, niespodziewanymi zwrotami akcji i zaskakującą puentą.
Scenariusz: Stefan Szulc
Reżyseria i muzyka: Waldemar Koperkiewicz
Obsada: Ula Gotowicka, Maciej Czapski, Robert Protasewicz

"Nerka"
Schorowana żona szuka pomocy u męża, a gdy ten nie może podjąć decyzji - zwraca się z tą samą prośbą do przyjaciela. Stefan Vögel prowokuje widza stawiając wiele pytań, a także to kluczowe: czy oddałbyś bliskiej osobie swoją nerkę? Jest to zatem sztuka o moralności, o tym, co ważne, o relacjach międzyludzkich w chwili próby, ale w konwencji komedii. Całkiem serio walkę o nerkę i walkę o uczucia toczyć będą dwa małżeństwa: cztery postaci, w które wcielą się aktorzy Teatru Es znani ze spektakli „Kantata na cztery skrzydła” i „Cudowna Terapia”: Urszula Gotowicka (Katarzyna), Dorota Kaczorek (Diana), Maciej Czapski (Arnold) i Robert Protasewicz (Hans).

Autor: Stefan Vögel
Przekład: Piotr Szalsza
Reżyseria: Robert Protasewicz, Waldemar Koperkiewicz
Obsada: Ula Gotowicka, Dorota Kaczorek, Maciej Czapski, Robert Protasewicz
Partner projektu: Austriackie Forum Kultury

Rezerwacje i bilety dostępne tylko w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.

W trosce o bezpieczeństwo Widzów spektakle odbędą się zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – m.in. na widowni zajęte może być nie więcej niż 50% miejsc, a uczestników wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA