Zamknij
REKLAMA

Mazowiecki Instytut Kultury w hołdzie Papieżowi

14:00, 18.05.2020 | SK
Skomentuj
REKLAMA

18 maja przypada 100. rocznica urodzin Jana Pawła II.

Na tę wyjątkową okazję Mazowiecki Instytut Kultury przygotował dwa wydarzenia on-line. Miłośników literatury i teatru zapraszamy do wysłuchania fragmentu dramatu Karola Wojtyły "Przed sklepem jubilera" w interpretacji Mai Barełkowskiej i Piotra Cyrwusa. Dla melomanów przygotowaliśmy zapis koncertu "Nuty Wielkiego Pasterza" w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki, Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego i zaproszonych muzyków.

Najbardziej znanym dramatem Karola Wojtyły jest sztuka "Przed sklepem jubilera". O jej istocie mówi już podtytuł: „Medytacja o sakramencie małżeństwa przechodząca chwilami w dramat”. Bohaterami są trzy pary małżonków. Są z różnych pokoleń i na różnych etapach życia. Mają rozmaite doświadczenia – inaczej przeżywają miłość, trudy i rozczarowania małżeństwa. Tytułowa postać jubilera jest klamrą spajającą ich historie. O godz. 17:30 Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza do wysłuchania on-line fragmentu dramatu Przed sklepem jubilera. Zaprezentuje go małżeństwo aktorów - Maja Barełkowska i Piotr Cyrwus. Film dostępny będzie na Facebooku Mazowieckiego Instytutu Kultury, na tej stronie oraz na kanale MIK na Youtube.

Tegoroczna edycja Mazowsza w Koronie miała rozpocząć się 3 maja w Sokołowie Podlaskim. Ze względu na sytuację w kraju koncerty planowane są na jesień. Ale Mazowiecki Instytut Kultury - organizator cyklu - nie chce w tym trudnym czasie zostawiać mazowieckich melomanów bez dobrej muzyki. Ci którzy jeszcze nie mieli okazji uczestniczyć w festiwalowych koncertach, będą mogli obejrzeć ich archiwalne nagrania.  

Nagranie koncertu zostało już opublikowane na kanale MIK na Youtube i będzie tam dostępne do 23 maja. 

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA