Zamknij
REKLAMA

Mazowieckie muzea zapraszają do zwiedzania

22:00, 15.05.2020 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Część mazowieckich muzeów i skansenów jest już gotowa na ponowne przyjęcie turystów. Ze względu na bezpieczeństwo odwiedzających, podczas zwiedzania obowiązują określone środki ostrożności. Cały czas można także korzystać z oferty instytucji kultury online.

Na turystów czekają już m.in. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim, Stacja Muzeum czy Zamek w Liwie. Otwarcie placówek kulturalnych poprzedziły konsultacje ze stacjami sanitarno-epidemiologicznymi. Aby zapewnić gościom bezpieczeństwo, wprowadzono nowe zasady zwiedzania. Dotyczą one powszechnego obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowania odpowiedniego dystansu, ale też dezynfekcji rąk. W salach wystawienniczych może przebywać określona liczba osób, kasy zostały odgrodzone, a urządzenia dotykowe wyłączone. Szczegółowe zasady zwiedzania należy sprawdzać na stronach internetowych i w mediach społecznościowych poszczególnych instytucji kultury.

- Muzea, teatry, skanseny podczas epidemii przeniosły się do sieci i dobrze sobie radzą w wirtualnej rzeczywistości. Zachęcam do korzystania z ich zasobów, wystaw czy warsztatów online. Przestrzegając określonych zasad bezpieczeństwa, można już część naszych muzeów odwiedzić w ich siedzibach - zaznacza Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Mimo, że tegoroczna Noc Muzeów została przeniesiona na wrzesień, niektóre instytucje przygotowały wirtualne zwiedzanie. Już jutro, 16 maja, Muzeum Regionalne w Siedlcach zaprasza na trzy wystawy internetowe: wystawa fotograficzna Sławomira Kordaczuka "Nocny spacer po Siedlcach", wystawa sztuki "Życie zatopione w nocy" i wystawa historyczna "W startym kinie w Siedlcach" oraz trzy materiały filmowe dla najmłodszych: "Zabawki odpustowe - piłeczki na gumce - warsztaty", "Ukwiecona laurka - zajęcia kreatywne" i "Harmonia z cicha rżnie". Start o godz. 18.00. Relacja dostępna będzie na stronie internetowej muzeum oraz na Facebooku. Od 1 czerwca muzeum będzie otwarte dla zwiedzających.

- Najważniejsze, aby goście i pracownicy czuli się bezpiecznie podczas zwiedzania. Muzea przygotowują się do ponownego otwarcia, a część z nich już przyjmuje turystów z zachowaniem wszystkich środków ostrożności. Na turystów czekają nowe wystawy i spektakle - podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Do bezpiecznego przyjęcia gości przygotowują się kolejne placówki. Wciąż można je zwiedzać online. Wirtualne wystawy, warsztaty, koncerty, ciekawostki czy pomoc w przygotowaniu do matury - to tylko część atrakcji i pomocy dydaktycznych, z których można skorzystać.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA