Zamknij
REKLAMA

Daj się złapać w Sieć Kultury z MOK

09:50, 15.05.2020 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Mimo pandemii koronawirusa i zakazu organizowania imprez kulturalnych Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach nie poddaje się! Od początku stara się przygotowywać możliwie bogatą ofertę kulturalną.

Do tej pory przeprowadzone zostały w wersji internetowej konkursy: plastyczny „Pisanka Wielkanocna”, Jednego Wiersza, kaligraficzny "Sztuka Pisana". Odbyły się także na dwa specjalne koncerty: Edyty Kobylińskiej i Olgi Jagieło, którym akompaniował Maciej Turkowski i Marek Matwiejczyk. Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ i Joanna Woszczyńska zapoczątkowali akcje „Tańcz w domu” i „WyLUZuj w domu”. Otworzono wirtualną galerię z wystawami: fotografii Anny Worowskiej pt. „Rytmy”, grafik Zofii Kiciński „Czego oczy nie widzą”, malarstwa i rysunku uczestników zajęć w Pracownik Rysunku i Malarstwa „Piękna 7”, pokonkursowa „Pisanka Wielkanocna”. Siedlecka Grupa Literacka „Witraż” przygotowała natomiast „Pocztówki Poetyckie” w wersji video. Znalazło się także coś dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – wykład online Uli Kowalczuk. I to nie koniec!

Od 1 maja na Facebooku Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz trwa Konkurs wiedzy o polskim folklorze. Razem z Joanną Woszczyńską i Fundacją LUZ dla Sztuki MOK zaprasza do udziału w II Międzynarodowym Festiwalu Tańca - Teatr Jednego Tancerza „Moja kwarantanna - Laboratorium wewnętrznego dialogu” (zgłoszenia do 18 maja) i w Kwarantanna na wesoło - Familijnym Festiwalu Teatru i Tańca w wersji „pokojowej" (zgłoszenia do 26 maja). 11 maja startuje Wyzwanie Kultura w Koronie – trening ducha i ciała. MOK czeka również na zgłoszenia do Konkursu fotograficznego "Siedlce w czasie pandemii COVID-19". Dzięki współpracy z Filharmonią Narodową możliwe jest uczestnictwo internautów w cyklu „Filharmonia domowa”. Organizatorzy zachęcają do udziału w II Siedleckim Slamie Poetyckim i Optymistycznym Turnieju Sztuki Recytatorskiej. 16 maja odbędzie się Noc Muzeów online. Na maj zaplanowano także dwa koncerty. Pierwszy 24 maja o godz. 12:00 w wykonaniu m.in. Anny Przedlackiej, Macieja Turkowskiego i Małgorzaty Grochowskiej. Podczas drugiego, specjalnie na Dzień Matki, wystąpią młodzi wokaliści ze Studia Piosenki Singers – premiera 26 maja o godz. 18:00. 

Od maja wracają także zajęcia w sekcjach MOK! Oczywiście, z uwagi na obecną sytuację, zajęcia odbywały się będą online przez platformę Zoom. Od kilku tygodni w tej formie pracują już tancerze Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ i Alternatywnego Teatru Tańca LUZ pod okiem choreograf Joanny Woszczyńskiej oraz Pracownia Rysunku i Malarstwa prowadzona przez Tomasza Nowaka. Od 5 maja w sieci swoje zajęcia wznowili: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej "Chodowiacy" im. Alicji Siwkiewicz, którego choreografem jest Bożena Wojciuk, Studio Piosenki Singers i Zespół Wokalny Sweet Angels - podopieczni Edyty Wójcik oraz Siedlecka Grupa Literacka "Witraż", której opiekunami są Barbara Maksymiuk i Krzysztof Tomaszewski.

W czerwcu odbędą się kolejne wystawy: „Na scenie i na ulicy” Agnieszki Kondrackiej-Bylińskiej, uczestników zajęć w Pracowni Fotograficznej MOK, „Polesie” autorstwa Adama Krasuskiego oraz „Z archiwum Grupy Twórczej Fotogram”.

Organizatorzy zapewniają, że to jeszcze nie wszystko! Dajcie się złapać w Sieć Kultury!

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA