Zamknij
REKLAMA

#zostańwdomu i zwiedzaj mazowieckie muzea

10:00, 20.03.2020 | SK
REKLAMA
Skomentuj

Muzea i teatry podlegające pod samorząd Mazowsza zachęcają do zostania w domu i odwiedzenia ich online.

Zamknięcie instytucji kultury dla widzów i turystów nie oznacza całkowitej rezygnacji z dostępu do ich oferty. Z zasobów mazowieckich muzeów i teatrów można skorzystać za darmo, bez potrzeby wychodzenia z domu. Do czego w tym niełatwym dla wszystkich czasie zachęcam. Zostańmy w domu w trosce o bezpieczeństwo nasze i najbliższych – mówi Marta Milewska, rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego

Wirtualne spacery i wystawy udostępniły m.in.:

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie udostępnia swoje zbiory tutaj.

Muzeum Niepodległości w Warszawie obejrzymy na Youtube pod tym adresem.

Fani "Transatlantyku" na pewno chętnie odwiedzą wirtualnie Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli dostępne pod tym adresem.

A dla miłośników malarstwa zbiory udostępnia Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu: http://www.muzeum.edu.pl/pl/radom/malczewski,32.html.

Muzeum Mazowieckie w Płocku udostępnia wirtualną galerię na Facebooku pod nazwą @muzeummazowieckie, a Mazowiecki Instytut Kulturywirtualna znajdziemy pod nazwą @mazowieckiinstytutkultury.

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie udostępnia swoje zbiory tutaj.

Ponadto muzeum będzie na swojej stronie oraz w mediach społecznościowych udostępniać lekcje edukacyjne oraz najciekawsze zbiory czy wystawy.

Zgodnie z decyzją rządu wszystkie wydarzenia kulturalne, także te w instytucjach podlegających samorządowi województwa, zostają odwołane do 25 marca br. Informacji o zmianach rezerwacji i zwrotach biletów udzielają poszczególne instytucje kultury.

Swoją aktywność zawieszają także szkoły i biblioteki podległe samorządowi. Również sam urząd marszałkowski ogranicza spotkania z udziałem gości zewnętrznych do minimum.

fot.: tropter.com

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone