Zamknij
REKLAMA

Taniec był wspólnym mianownikiem tego międzynarodowego spotkania

22:00, 22.02.2020 | SK
REKLAMA
Skomentuj

W drugim tygodniu ferii w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach odbyły się Międzynarodowe Warsztaty Taneczne Luz Winter Dance Factory 2020 z organizowane przez Fundację Luz dla Sztuki.

Kilkadziesiąt młodych tancerzy z siedleckiego Luzu doskonaliło technikę jazzu, tańca nowoczesnego i klasycznego pod okiem wspaniałych nauczycieli tańca z Polski i z zagranicy. Na zaproszenie Joanny Woszczyńskiej, kierownika warsztatów, przyjechali Rloise Hymas, Anya Yedynak, Marek Ludwisiak. Wśród kadry warsztatów nie zabrało też instruktorów i pedagogów tańca, wychowanków Luzu: Urszuli i Bartka Woszczyńskich.

Eloise Hymas z Wielkiej Brytanii ukończyła studia baletowe z wyróżnieniem. Uzyskała nagrodę dla najwybitniejszego tancerza klasycznego. Tańczyła w zespołach baletowych oraz jako solistka Sarasota Ballet Florida, Ballet Classique de Paris, Murley Dance i obecnie z Royal Opera House. Ostatnio, jako tancerka, wystąpiła w nowej produkcji Royal Opera House - „Alices Adventures Under Ground”. Eloïse brała udział również w komercyjnych projektach na londyńskim West Endzie takich jak „McQueen”. Pojawiła się w „Take That’s Wonderland” oraz wystąpiła jako tancerka w serialu o Królowej Elżbiecie "The Crown”, produkcji Netflixa. Pracowała przy takich kampaniach jak Stella McCartney, Vogue Italia, Equinox (reż. Nick Knight), M&S, Debenhams, Jaguar, GymShark, MAC, Dane, Coast i Lux. Brała udział w teledyskach takich artystów jak Take That, David Farrett, Troye Sivan & Ed Sheeran i Rudimental.

Anya Yedynak (Ukraina) zdobyła tyluł „Best Contemporary Dance” podczas Myway Awards. Przez ostatnie 6 lat związana była z różnymi zespołami i teatrami na Ukrainie tj. Apache Crew, Kozar Dance Theatre, Cross Point, X Factor Dancer i Wonder Crew - zwycięzca WOD Berlin 2018. Obecnie prowadzi warsztaty w takich państwach jak Polska, Hiszpania i Niemcy dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem ze wszystkimi, którzy kochają taniec.

Marek Ludwisiak - tancerz, choreograf i pedagog tańca klasycznego. Ukończył Państwową Szkołę Baletową w Łodzi oraz studiował w Amsterdam School of the Arts. Stypendysta Fundacji im. Stefana Batorego i Fundacji Balet w Szczecinie. Wystąpił w Ogólnopolskim Konkursie Baletowym w Gdańsku. Tańczył w wielu zespołach baletowych w kraju i za granicą, miedzy innymi w Polskim Teatrze Tańca Balet Poznański, Theatre Magdeburg,Theatre Kaisetslautern,Theatre Bremerhaven,Theatre Cottbus, Teatrze Muzycznym w Łodzi, Operze na Zamku w Szczecinie. Obsadzono go w wielu rolach, m.in. Pana Młodego w Les Noces, Don Jose w Carmen, Franca w Coppelii, Pulcinelli w balecie Pulcinella i wielu innych. Pedagog tańca klasycznego Warsaw Ballet. Dyrektor artystyczny Opolskiego Festiwalu Tańca 2017 oraz twórca Łódzkiego Teatru Tańca. Członek ZASP od 2015.

To nie koniec warsztatowych zmagań. Druga cześć warsztatów odbędzie się w połowie marca, a poprowadzi ją Klevis Elmazaj z Albanii  - pedagog, tancerz, który na co dzień pracuje we Włoszech.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone