Zamknij
REKLAMA

Oglądały teatrzyk, tańczyły, śpiewały... o feriach bez nudy w Grębkowie

14:00, 22.02.2020 | SK
REKLAMA
Skomentuj

Udane ferie to takie, w których dominuje aktywny wypoczynek. Dzieci z Grębkowa i okolic bawiły się, zdobywały nowe umiejętności i oglądały spektakl teatralny.

11 lutego przypadł pierwszy dzień Ferii Bez Nudy zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną wspólnie z parafią w Grębkowie. Zajęcia rozpoczęły się wspólną modlitwą w kościele. Następnie, po chwili oczekiwania wypełnionej układaniem puzzli, dzieci obejrzały teatrzyk pt. "Pani Zamieć" przygotowany przez Studio Artystyczne Pasja. Aktywnie włączyły się w przedstawianą opowieść i chętnie pomagały bohaterom. Po przedstawieniu był czas na wspólną zabawę z aktorami.

Później dzieci mogły przygotować własnoręcznie ozdobioną świeczkę lub słoik. Poza tym uczestnicy ferii śpiewali i tańczyli, kolorowali, a także wysłuchali bajki w formie teatrzyku z obrazkami. Na sali sportowej odbywały się zajęcia sportowe - piłkarskie i pingpongowe. Wszystkie dzieci miały zapewniony posiłek.

Tego dnia w feriach uczestniczyło około 70 osób.

Kolejny dzień Ferii Bez Nudy, podobnie jak i pierwszy, rozpoczęto wspólną modlitwą w kościele. Dalszą część zajęć animowała Monika Pajka z Akademii Kreatywności "Bajka". Dzieci bawiły się m.in. przy użyciu tzw. gumizeli, chusty Klanza czy olbrzymich klocków Lego. Uczestnicy ferii wzięli także udział w zajęciach z robotyki i zbudowali wyścigówki, którymi później zdalnie sterowali przy użyciu tabletów. Dzieci własnoręcznie zrobiły również breloczki z koralików, które mogły zabrać do domu. Poza tym był czas na malowanie buziek, robienie brokatowych tatuaży, rozwiązywanie łamigłówek, rysowanie i kolorowanie. Na sali sportowej w szkole chłopcy pod okiem ks. Karola Biardzkiego, wikariusza grębkowskiej parafii, grali w piłkę nożną i pingponga. 

Udział w zajęciach wzięło 55 osób.

Dyrektor GBP Wanda Miszczak

fot.: Parafia Grębków

 

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone