Zamknij

Dzieci z ŁST na scenie teatralnej

10:46, 02.12.2019 | SK
Skomentuj
REKLAMA

28 listopada dzieci i młodzież z grup Łosickiego Studia Teatralnego wzięły udział w warsztatach poprowadzonych przez Marka Ravskiego. To przygotowania do premiery spektaklu "Mały książę", która odbędzie się 10 grudnia.

Dwa dni wcześniej w ramach programu "Mój teatr" odbędzie się prapremiera spektaklu. Program jest częścią Mazowieckiego Funduszu Teatralnego, a uczestniczy w nim Łukasz Wawryniuk, który razem z Katarzyną Szczepaniak jest reżyserem przedstawienia. 

Marek Ravski - absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, swoje doświadczenia artystyczne zbierał i realizował w różnych projektach. Jako śpiewak Teatru Wielkiego w Warszawie, gdzie odbył staż artystyczny, był współzałożycielem i członkiem zespołu Lord's Singers, z którym wielokrotnie przemierzał całą Europę. Po wieloletniej przerwie związanej z realizowaniem innej pasji i innego zawodu, wrócił do muzyki, aktorstwa, gry na gitarze klasycznej, komponowania, pisania tekstów.
Porusza się swobodnie i świadomie w wielu stylach muzycznych i wykonawczych.
Realizuje projekty czasami bardzo odległe, ale spójne stylistycznie.
Śpiewa w wielu językach - po polsku, rosyjsku, w jidysz, po angielsku, włosku, niemiecku, hiszpańsku. Śpiewa też muzykę klasyczną, pieśni Karłowicza, Schumana , Moniuszki, Chopina, arie operowe. Jest też nauczycielem otwarcia ciała do pełnego otwarcia głosu. Uczy tego będąc wykładowcą w Prywatnej Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie, na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prowadzi warsztaty „ Znajdź i kształtuj swój głos” stosując własną, unikalną metodę wyzwolenia i kształcenia głosu.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%