Zamknij
REKLAMA

Czytam, bo lubię - zapowiedź konkursu

21:22, 18.11.2019 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Organizatorem wyjątkowego konkursu dla każdego miłośnika książek jest Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Łosicach.

Jest on częścią zadania „Ku chwale książki”, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Termin zgłoszeń mija 25 listopada. Konkurs jest adresowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu powiatu łosickiego. Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie krótkiego spektaklu (do 15 minut), którego przesłaniem ma być pokazanie wartości z czytania książek.

Komisja przy ocenie występów będzie brała pod uwagę zgodność z tematyką konkursu, walory edukacyjne przedstawienia, sposób przekazania treści, formę i pomysłowość prezentacji scenicznej, scenografię i kostiumy. Ważna będzie też jakość i profesjonalizm gry aktorskiej, w tym poprawna wymowa oraz dyscyplina czasowa.

Celami konkursu są:
promowanie czytelnictwa wśród młodego pokolenia oraz zalet z czytania książek, prezentacja talentów dzieci i młodzieży, kształtowanie dobrych nawyków wśród młodych czytelników,
integracja dzieci i młodzieży z powiatu łosickiego, wzmocnienie funkcji biblioteki jako
ośrodka animującego kulturę oraz rozszerzenie zakresu usług biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb czytelników młodych.
Regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na www.biblosice.wordpress.com oraz w biurze projektu: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Piłsudskiego 4, e-mail: biblosice@interia.pl

Powiatowy Konkurs Teatralny odbędzie się w Sali Widowiskowej Łosickiego Domu Kultury we wtorek, 3 grudnia 2019 r. Konkurs odbywa się w ramach zadania Ku chwale książki, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki. Autorem i koorydatorem projektu jest Łukasz A. Wawryniuk.


 

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA