Zamknij

Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka

14:45, 04.09.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Łukowski Ośrodek Kultury w ramach współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie zaprasza do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka. Organizatorem konkursu jest Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

I etap przesłuchań (eliminacje dla województwa lubelskiego) odbędzie się w dniach 29-30 września 2019 roku w Studiu Koncertowym Radia Lublin mieszczącym się przy ulicy Obrońców Pokoju 2 w Lublinie. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy konkurs.jopek@wok.lublin.pl  
Patronem zmagań konkursowych jest legendarny solista Zespołu „Mazowsze" Stanisław Jopek, a w programie konkursu znajdą się utwory z repertuaru zespołu. Konkurs jest przeznaczony dla solistów. Każdy z pretendentów do zwycięstwa może przyjechać na przesłuchania z akompaniatorem lub zespołem; może także zaprezentować swoje umiejętności wokalne z akompaniamentem odtwarzanym z nośnika dźwięku.
Regulamin konkursu przewiduje cztery kategorie wiekowe: 9-14 lat, 15-19 lat, 20-25 lat oraz 26+. I Etap przesłuchań odbędzie się w 16 lokalnych instytucjach partnerskich w całej Polsce. Zwycięzcy rywalizacji w poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną zaproszeni do udziału w II Etapie, który odbędzie się w siedzibie Zespołu „Mazowsze” w Otrębusach. Laureaci Konkursu wystąpią podczas Koncertu Galowego wraz z chórem, orkiestrą i baletem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze".

Zwycięzcy zostaną uhonorowani nagrodami pieniężnymi:
I Nagroda – 6 000 zł;
II Nagroda – 4 000 zł;
III Nagroda – 2 000 zł.

W regulaminie przewidziano także dodatkowe wyróżnienia: występ podczas Koncertu Galowego z udziałem orkiestry, baletu i chóru Zespołu „Mazowsze”, udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez Zespół „Mazowsze”, Nagrodę Publiczności oraz nagrody pozaregulaminowe.
Zgodnie z przyjętym przez Organizatora harmonogramem termin nadsyłania zgłoszeń do I Etapu upływa 16 września 2019 roku. Pierwsza część przesłuchań odbędzie się w dniach 28 września – 13 października 2019 r. Drugi etap konkursu zakończy się Koncertem Galowym i odbędzie się w dniach 23-26 października 2019 r. W ramach przesłuchań drugiego etapu 25 października 2019 r. odbędą się warsztaty artystyczne oraz próba do Koncertu Galowego.

I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka został sfinansowany z środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Organizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone