Zamknij

Chór CANZONA w Teatrze Wielkim

12:47, 25.06.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Chór „CANZONA” pod dyrekcją Dariusza Różańskiego działający przy Szkole Podstawowej nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach rok szkolny 2018-19, jak i cały sezon artystyczny zakończył udziałem w niezwykłym koncercie „Moniuszko inaczej śpiewany”, który miał miejsce 22 czerwca w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

Koncert odbył się w związku z obchodami dwusetnej rocznicy urodzin naszego znakomitego kompozytora. Jednocześnie stanowił podsumowanie projektu realizowanego przez Narodowe Forum Muzyki: Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska. W Sali Moniuszki w wyjątkowym koncercie wystąpiły wybrane chóry biorące udział w projekcie. Zaprezentowały one arie z najsłynniejszych oper i pieśni ze „Śpiewnika domowego” Stanisława Moniuszki z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej NFM Orkiestra Leopoldinum oraz solistów w niezwykłych aranżacjach autorstwa Romana I. Drozda. Dyrygentem podczas koncertu była Agnieszka Franków-Żelazny - dyrektor programowy Akademii Chóralnej.

Chór Canzona może zaliczyć zakończony rok do udanych. W październiku 2018 roku na XXXVIII Ogólnopolskim Konkursie Chórów a’Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy chór zdobył Złoty Kamerton oraz statuetkę „Łuczniczki” za wyróżniającą kulturę brzmienia. Ponadto w ramach projektu Narodowe Śpiewanie w grudniu 2018 roku chór wystąpił na koncercie w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Natomiast w czerwcu br. na XIV Wojewódzkim Konkursie Chórów Regionu Lubelskiego Projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska 2019 chór wywalczył Srebrne Pasmo. W Lublinie zaprezentowały się także zespoły z Warszawy, Białegostoku, i Rzeszowa. Warto zaznaczyć że skład chóru na tym konkursie w 80% stanowiły „młode” chórzystki (uczennice klas II-V szkoły podstawowej), dla których był to pierwszy występ na imprezie tej rangi.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AnnaAnna

0 0

Jak na 2-4 kładę szkoły podstawowej to te dziewczyny nie wyglądają 16:13, 25.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone