Zamknij

XXIX Siedlecki Festiwal Piosenki o Zdrowiu

13:21, 10.06.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce w CKiS odbył się XXIX Siedlecki Festiwal Piosenki o Zdrowiu na szczeblu wojewódzkim zorganizowany przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siedlcach.

Na scenie CKiS zaprezentowali się uczestnicy z 14 szkół podstawowych  z  województwa mazowieckiego (z udziałem klas gimnazjalnych). Koncert  prowadzili: Jacek Rutkowski - kierownik sekcji oświaty zdrowotnej PSSE w Siedlcach oraz Grzegorz Tchórzewski - pracownik PSSE w Siedlcach.

Prezentacje piosenek oceniało jury w składzie: Aldona Makowska - Kierownik Oddziału Higieny Dzieci i Młodzieży WSSE  w Warszawie (przewodnicząca), Agnieszka Jankowska – st.specjalista Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatury w Siedlcach, Małgorzata Zielińska – nauczyciel klasy fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach, Marlena Skorupka-Dziedzic – Kierownik  Oddziału Promocji Zdrowia WSSE  
w Warszawie, Teresa Tarkowska – koordynator Festiwalu Oddział Promocji Zdrowia WSSE w Warszawie.

Tematyka tegorocznych piosenek to zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna uzależnienia, w tym również od multimediów. Partnerzy Festiwalu, wspierając organizację festiwalu zakupili nagrody, które zgodnie z regulaminem przeznaczone są dla placówek oświatowo-wychowawczych. Wykonawcy również otrzymali upominki. 

Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

- w kategorii szkół podstawowych
I. nagrodę Szkole Podstawowej w Teresinie (powiat sochaczewski) – za piosenkę pt.: „Smogowi stop!”

II. nagrodę Szkole Podstawowej TWP w Ciechanowie (powiat ciechanowski) – za piosenkę pt.: „Alibaba”

III. nagrodę Szkole Podstawowej w Zgórzu (powiat garwoliński) – za piosenkę pt.: „Dbaj o zdrowie”  

I. wyróżnienie Szkole Podstawowej Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach (powiat siedlecki) - za piosenkę pt.: „Smogowi stop!”

Nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty otrzymała Szkoła Podstawowa w Gąsewie Poduchownym (powiat makowski) za piosenkę pt.: „Piosenka o ząbkach”.

- w kategorii gimnazjów

I. nagrodę  –  Szkole Podstawowej w Czernicach Borowych (powiat przasnyski) za piosenkę pt.: „Dystans do zdrowia”

II. nagrodę Szkole Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ciechanowie (powiat ciechanowski) – za piosenkę pt.: „Nic nie trwa wiecznie”

III. nagrodę Szkole Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych w Sypniewie (powiat makowski) za piosenkę pt.: „Ja jestem tu”

I wyróżnienie Szkole Podstawowej Nr 7 w Sochaczewie (powiat sochaczewski) - za piosenkę pt.: „Nasz początek”

Nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty otrzymała Szkoła Podstawowa w Nr 11 w Siedlcach (powiat siedlecki) za piosenkę pt.: „Masz tę moc!”.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone