Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z Michałem Wójcikiem w Węgrowie

21:42, 09.02.2019 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Miejska Biblioteka Publiczna w Węgrowie zaprasza na spotkanie z Michałem Wójcikiem, autorem książki "Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci" 21 lutego o godz. 17.00 w Domu Gdańskim.


O książce: Treblinki nie można było przeżyć. Najsprawniejsza fabryka śmierci w machinie Holocaustu zabijała tylu ludzi, że nie starczało ziemi, by wszystkich zakopać. Gigantyczne ruszty do palenia ciał szybko okazały się za małe. Treblińska ziemia krwawiła. A jednak wyniszczeni i odarci z godności ludzie odważyli się wzniecić bunt. 2 sierpnia 1943 roku wywołali zbrojne, zakończone sukcesem powstanie w obozie zagłady. Większe i bardziej spektakularne niż to w Sobiborze. Jak wyglądała konspiracja, jeśli w Treblince za najmniejsze przewinienie groziła śmierć? Jak więźniowie zdołali przejąć broń, zaatakować strażników i uciec? Czy AK pomogła powstańcom i dlaczego jej raporty są pełne sprzeczności? Czy uciekinierzy mogli liczyć na pomoc Polaków?

Książka Michała Wójcika to wciągająca rekonstrukcja tego mało znanego i niewiarygodnego buntu. Opowieść o niezwykłym bohaterstwie, wierze, nadziei i o tym, że nawet w największym piekle może zdarzyć się cud. 

O autorze: Michał Wójcik – autor bestsellerowych "Ptaków drapieżnych" oraz rozmów z Zofią Posmysz "Królestwo za mgłą". Laureat Nagrody Historycznej „Polityki” za rok 2015.


 

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA