Zamknij

M-GOK w Mordach w programie "Mój Teatr"

15:42, 24.01.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Łukasz Wawryniuk, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach, znalazł się wśród 9 osób z woj. mazowieckiego, które zakwalifikowały się do programu „MÓJ TEATR – Trening Szkoleniowy – Grupa Teatralna”.  Jest to projekt Mazowieckiego Funduszu Teatralnego, który od dwóch lat jest prowadzony przez Mazowiecki Instytut Kultury.

Mazowiecki Fundusz Teatralny to regionalny, wieloletni program wspierający edukacyjno-artystyczne działania teatralne. - Jest on skierowany do przedstawicieli wszystkich środowisk zainteresowanych edukacją kulturalną, a jego bezpośrednimi odbiorcami są instruktorzy teatralni oraz uczestnicy zajęć, a w naszym przypadku będą to członkowie Dziecięcej Grupy Teatralnej „Skrzaty”. Do wielka szansa nie tylko dla naszego ośrodka kultury, ale przede wszystkim dla małych adeptów teatralnych, którzy swoją przygodę z teatrem dopiero zaczynają. Poza zajęciami warsztatowymi dla instruktorów, naszej grupie teatralnej zostanie przydzielony opiekun artystyczny, który będzie wspierał nasz w pracy nad przygotowywanym co roku spektaklem. MIK zapewnia na każdy rok wsparcie finansowe. Program trwa trzy lata i na koniec każdego roku dzieci będą prezentować swój spektakl na scenie wybranego teatru w Warszawie – informuje Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GOK w Mordach, w którym prowadzi 5 grup teatralnych.

Program MÓJ TEATR powstał z myślą o rozwijaniu istniejących już grup, jak również inicjowaniu nowych aktywności teatralno-artystycznych dla dzieci i młodzieży. Głównym celem treningu jest podnoszenie wiedzy pedagogiczno-teatralnej kadry pracującej z grupami teatralnymi, skupiającymi dzieci i młodzież. Pod fachowym okiem znakomitych wykładowców – specjalistów i artystów z wyjątkowym dorobkiem w swojej dziedzinie, opiekunowie grup będą rozwijać swoje umiejętności, odkrywać nowe pomysły, omawiać różne aspekty prowadzenia zajęć teatralnych z młodymi artystami. Otrzymają oni finansową pomoc i merytoryczne wsparcie polegające na korzystaniu z konsultacji artystycznych oraz udziale w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę z różnych ośrodków i instytucji teatralnych. Program współpracy z jedną grupą obejmuje trzy lata. Na cały okres współpracy grupa otrzyma wsparcie opiekuna artystycznego. W pierwszym roku realizowany będzie Trening Szkoleniowy, czyli cykl 120-godzinnych warsztatów. W drugim roku będą realizowane warsztaty dla instruktorów i uczestników grup w ich siedzibie oraz kontynuowana opieka artystyczna. W trzecim roku przewidziana jest ściślejsza współpraca z opiekunem artystycznym, który będzie służył wsparciem w realizacji założeń grupy.

Mazowiecki Fundusz Teatralny został powołany w 2018 roku, obejmuje swym zasięgiem Województwo Mazowieckie. Kilka miesięcy pracy w ramach Funduszu w roku 2018 pozwoliło zapoznać się z potrzebami i oczekiwaniami uczestników, a także uzupełnić oraz rozbudować projekt o kolejne działania.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone