Zamknij

Coraz bliżej święta... Sokołowski Jarmark Bożonarodzeniowy

13:04, 17.12.2018 | Paweł Kryszczuk
Skomentuj

Jarmarki pozwalają poczuć klimat zbliżających się Świąt, spróbować tradycyjnych potraw i zaopatrzyć się w prezenty. Sokołowski Jarmark Bożonarodzeniowy ma wieloletnią tradycję i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem lokalnego środowiska. Wchodząc 16 grudnia do hali sportowej Zespołu Szkół Salezjańskich przenieśliśmy się w miejsce pachnące świerkiem, piernikami, świątecznymi wypiekami i swojskimi wędlinami.
Podobnie jak choinka, jarmarki bożonarodzeniowe przybyły z Niemiec i szybko wpasowały się w klimat świąt w Polsce. W końcu, gdzie jak nie wśród dziesiątków kolorowych kramów szukać oryginalnych drobiazgów na prezent i smakołyków na świąteczny stół. Zazwyczaj tuż przed świętami.
W Sokołowie Podlaskim po raz XVIII odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Ponad pięćdziesięciu wystawców z terenu Sokołowa Podlaskiego i okolicznych miejscowości zaprezentowało samodzielnie wykonane ozdoby i dekoracje świąteczne, potrawy regionalne oraz rękodzieło ludowe i artystyczne. Wszystko to można było kupić, by dodać swoim domom atmosfery świąt bożonarodzeniowych.
Na tegorocznym Jarmarku pojawili się również specjalni goście z Koła Gospodyń Wiejskich z zaprzyjaźnionej Czerwionki – Leszczyny, które wraz z władzami swojego miasta przyjechały, aby poczęstować sokołowskich przyjaciół tradycyjnymi, śląskimi potrawami.
Wszystkim przybyłym na Jarmark Bożonarodzeniowy życzenia świąteczne i noworoczne złożył Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula oraz Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny Andrzej Raudner.
Całą imprezę uświetniły koncerty Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie” oraz uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia im. Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim, a kolędy i pastorałki w ich wykonaniu wprawiły wszystkich obecnych w prawdziwie bożonarodzeniowy nastrój.

(Paweł Kryszczuk)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone