Zamknij

Happening „Szkoła niemarnowania jedzenia - EkoMisja Nie marnuje”

11:52, 17.10.2018 | N.S
Skomentuj

16 października Bank Żywności w Siedlcach zorganizował obchody Światowego Dnia Żywności pod hasłem „Marnując żywność, marnujesz planetę”. Z tej okazji odbył się przemarsz uczestników happeningu „Szkoła niemarnowania jedzenia - EkoMisja Nie marnuje”.
Organizacja chce zwrócić szczególną uwagę na skutki ekologiczne zjawiska, z których niewiele osób zdaje sobie sprawę. W samej Polsce marnuje się tyle żywności, ile wystarczyłoby dla wszystkich mieszkańców Warszawy przez 10 lat. Światowy Dzień Żywności to zgromadzenie wokół siebie ludzi, którym bliska jest idea niemarnowania.
Uczestnikami przemarszu byli uczniowie dziesięciu szkół z Siedlec oraz powiatu siedleckiego.  Ze Skweru Tadeusza Kościuszki kolumna przeszła chodnikiem ulicy Pułaskiego - Armii Krajowej - Józefa Piłsudskiego, na Plac gen. Władysława Sikorskiego. W drugiej części happeningu odbyły się prezentacje wierszy lub piosenek o ekologicznej tematyce. Wręczono również Certyfikaty „Ratownika Żywności” organizacjom, które współpracują z Bankiem Żywności w Siedlcach.
Honorowy Patronat nad obchodami Światowego Dnia Żywności w Siedlcach objął Prezydent Wojciech Kudelski.

(N.S)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone