XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy "Równych szans"

14:25, 16.10.2018 N.S/um Siedlce Aktualizacja: 14:30, 16.10.2018

W dniach 13–14 października w Siedlcach odbył się XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy "Równych szans"– w ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego. Patronat honorowy nad turniejem objęli Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda oraz Prezydent Miasta Siedlce Pan Wojciech Kudelski. Turniej zgromadził 69 szachistów i szachistek z Polski, Białorusi i Rosji, w tym aż 43 szachistów z listy rankingowej Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE.
Zwycięzcą turnieju w klasyfikacji generalnej został Filip Delekta- zawodnik KSz. Stilon Gorzów, obecnie student Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach na kierunku Logistyka, zdobywając 10 pkt z 11 partii. Drugie miejsce wywalczyła Partycja Waszczuk z Międzyrzeca Podlaskiego– 9,5 pkt – niezwykle utalentowana juniorka, wychowanka MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski, a od kilku sezonów zawodniczka II–ligowej drużyny seniorów KSz. Skoczek Siedlce. Trzecie miejsce zajął Konrad Szczygieł z Krynki z 8 pkt.